Kiedy nasza sytuacja finansowa tymczasowo nie prezentuje się najlepiej...

Marzy Wam się nowy telewizor lub niezapomniana, egzotyczna wycieczka? Sytuacja finansowa przyhamowuje Wasze marzenia? To tylko chwilowa sytuacja?


Finanse małych firm
Bloger: peddhapati
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zwykle w takich chwilach zwracamy się o pomoc do znajomych. Ale zdarza się, że niestety nie mogą nam pomóc. Pozostaje nam wtedy staranie się o zastrzyk gotówki w postaci kredytu. Zwłaszcza, że banki bezustannie opracowują ciekawe oferty dla swoich klientów. Jedną z nich są kredyty gotówkowe. Przeważnie banki do pewnej kwoty nie wymagają poręczenia. W przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu gotówkowego są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w razie nieuregulowanych należności lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny należy dokładnie zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Jeżeli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, płacimy raty za komputer i samochód dobrze jest pomyśleć nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. Na dodatek rata będzie oczywiście niższa od sumy obecnie płaconych rat. Więcej w tym temacie tutaj .

portfel i pieniądze
Bloger: Jan Fidler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty (zobacz kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy). W następstwie w zastępstwie kilku, przeważnie różnych rat bank przyznaje nam jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Konsolidowane firmy (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-inwestycyjny) mogą pochodzić z różnych banków. W razie potrzeby możemy wystąpić z prośbą ich przewalutowania. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż wraz z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż standardowych kredytach. Lecz nie zapominajmy, że dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, nadal jest to kusząca propozycja. Jak ulokować pieniądze możesz sprawdzić tutaj .

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest uporanie się z nadmiernym zadłużeniem, więc jeśli żywimy przekonanie, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, należy negocjować je z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeżeli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje szansa, że uda się do nich przekonać bank.
2018/06/22, 13:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.