Jak zapewnić sobie promocyjny sukces? Właściwie to nie ma na to jednej odpowiedzi, lecz są sposoby jak się przybliżyć do sukcesu

Wielu reklamodawców myśli, że większość ludzi siedzi w internecie. Choć tendencja zdecydowanie zmierza dokładnie w tym kierunku to obecnie tak nie jest, a z pewnością nie w naszym kraju. Ponadto, mnóstwo ludzi spotkać możemy w zupełnie odmiennych miejscach, jak autobusy, przychodnie czy centra miast. W tym właśnie kontekście korzystnie wspomnieć o czymś takim, jak reklama w autobusie.

naklejki promocyjne
Bloger: Mikey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Taka reklama ma na pewno przewagę nad pozostałymi formami reklam, gdyż wiążę się ze specyficzną okolicznością, w jakiej jest pasażer. Otóż, kiedy jedzie on autobusem jest ograniczony czasowo oraz przestrzennie. Co to znaczy?

To znaczy, iż z trudnością przychodzi mi, aby wygenerować odpowiednią ilość koncentracji, aby skupić się na przykład na lekturze książki. Wiadomo, że jednocześnie próbuje unikać kontaktu wzrokowego z pozostałymi pasażerami. W taki sposób, by „zabić” czas poszukuje czegoś przyciągającego wzrok, w co będzie mógł bez trudności spoglądać. W ten sposób na pewno trafi na naszą reklamę, a jak będzie to jeszcze reklama interesująca, przykładowo multimedialna (zobacz na stronie), to sukces jest jeszcze bardziej zapewniony.

To właśnie jest możliwość powodzenia. Wiadomo, ważne jest, żeby reklama (promocja autobusy narzędzia (hiperłącze do strony)) była fajna, kreatywna, przyciągająca uwagę, lecz nic to nie pomoże, skoro będzie niewidoczna. W takiej sytuacji nawet najbardziej zjawiskowa, wyjątkowa, oryginalna reklama przepadnie bez wieści. Chyba nie chcielibyśmy, żeby o naszej reklamie nie było słychać. Wiedzą o tym specjaliści od reklamy, dodając, iż nawet lepiej jeśli o naszej reklamie mówi się negatywnie, bo wzbudza emocje.

naklejka na samochodzie
Bloger: Wendy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najgorzej, jak o naszej reklamie się nie mówi, gdyż jest ona wtedy obojętna. Podobnie nasza marka stanie się jedną z wielkie ilości innych, nie będzie w żaden sposób znana. Chyba nikt nie chciałby takiego czegoś. A tak się może stać w dwóch przypadkach. W jednym z nich reklama jest zwyczajnie tak miałka, że aż niewidoczna, w drugim natomiast, jest w złym miejscu, więc ciężko ją zauważyć. Pierwszy przypadek wydarza się niezbyt często, ale ma miejsce, gdyż czasami rzeczywiście przekaz jest zbyt słaby. Drugi przypadek zdarza się częściej, bo reklama źle umiejscowiona, nie budząca zainteresowania to zmora naszych czasów. Pamiętajmy więc o tych wszystkich istotnych sprawach. Miejmy na uwadze, że nawet wielki budżet może nam nie dać pożytku, jak nie będziemy mieli pomysłu na reklamę.
2022/02/06, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.