Obecnie reklamy zewnętrzne są wszechobecne, nie każdy jednak zna ich historię.

Przy poruszaniu tematyki reklam zewnętrznych korzystnie jest zacząć od wytłumaczenia samego terminu. Reklamy te, to tak samo jak inne sposoby marketingu, metody komunikowania. Należy przez to rozumieć, że ich celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców, żeby zakomunikować im jakieś określone informacje.
Jak widać z dotychczasowych rozważań, reklamy zewnętrzne to nie tylko te, jakie popularnie utożsamiamy na przykład z billboardami. Mają one także historię, jaka wbrew temu, co może się wydawać jest dosyć obszerna.

Sprawdź też

Gdzie można znaleźć specjalistów od przygotowywania reklamy?

bilboard
Na podstawie danych z: flickr.com
Ciekawe propozycje, takie jak reklama na billboardach czy inne rodzaje reklam, wybierane są niezwykle chętnie przez klientów na rynku. Możliwości będące na wyciągnięcie ręki zdumiewają klientów doskonałością przygotowania. Wybór przede wszystkim wśród sprawdzonych propozycji spotyka się z ogromnym entuzjazmem ze strony zamawiających. Chcą oni stawiać na wysokiej jakości rozwiązania, jakie się okażą w niedalekiej przyszłości szczególnie opłacalne. Doskonałe ceny to zwieńczenie pozytywnych opinii innych.


Reklama outdoor
Bloger: Roberto Nieves
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po pierwsze należy zaznaczyć, iż początków opisywanych reklam należy upatrywać w czasach starożytnych. W omawianym czasie posiadały one zwykle formę napisów znajdujących się na ścianach budowli. Napisy te mogły dla przykładu zawiadamiać mieszkańców miasta o mających się odbyć igrzyskach gladiatorskich czy odmiennych wydarzeniach, które w ówczesnym okresie można określić mianem eventów masowych.

Jeśli prezentowany tekst okazał się dla Ciebie wartościowy, to zobacz też ten udostępniony tu tutaj wpis - on również będzie warty zainteresowania!

O reklamie zewnętrznej można również mówić w przypadku urozmaiconego rodzaju karczm czy zajazdów. Tabliczki, które mocowane były przed tego typu budynkami lornetki (zobacz moja strona) należałoby określić mianem formy reklamy - MEDAS-MEDIA. Zwykle na takich tabliczkach zamieszczano ilustracje, jakie miały odzwierciedlić przeznaczenie danego miejsca. Na szyldzie należącym do jadłodajni należało zatem szukać dzbana czy półmisku, a do zajazdu łoża. Co oczywiste również starożytnym przedsiębiorcom przeważnie nie brakowało poczucia humoru, dla przykładu rysowali więc na swoich tabliczkach niespotykane dania, egzotyczne zwierzęta i inne obrazki. Za formę reklamy, w nieco późniejszym czasie należałoby także uznać znaki cechowe.

Reklamy zewnętrzne
Bloger: vikkiq
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Można było je odnaleźć w średniowiecznych miastach, co oczywiste obok siedziby cechu. Jeżeli zagłębimy się w omawiany temat, można spotkać się z opiniami, że obeliski, na jakich w starożytnym Egipcie spisywane było prawo, to także reklama zewnętrzna - dailymotion. Jeżeli na wzmiankowanych obeliskach można było zlokalizować także odmienne informacje oprócz tekstów prawnych, poglądy te trzeba uznać za słuszne, nie możemy jednak niestety tego sprawdzić. Niebudzącym wątpliwości jest natomiast fakt, że pierwsza reklama zewnętrzna pojawiła się w Nowym Jorku w 1835 roku, posiadała formę plakatu.
2018/12/03, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.