Czy wart się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można zyskać?

Przedsiębiorstwa mogą decydować, jak rozliczać się z opodatkowania dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może odbywać się co miesiąc albo przebiegać kwartalnie. Chodzi tu o okresowość wpłat dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus - przedsiębiorstwo ma do rozporządzenia daną gotówkę, którą może przeznaczyć nie na skarbówkę, a na pozostałe cele.

Deklaracja vat przekazywana co kwartał umożliwia utrzymanie płynności finansowej przy kłopotach z uzyskaniem pieniędzy od kontrahentów. Wówczas ochraniamy firmę przed natychmiastowym wypłaceniem podatku, mimo braku finansów ze strony kontrahenta. Tym samym firmy, które swoje koszty i przychody mają nierównomierne mają czas na zebranie faktur, a to gwarantuje płynność finansową. Z metody cokwartalnej powinni korzystać mali płatnicy lub osoby, które dopiero otwierają firmę i jednocześnie nie założyły przedsiębiorstwa w ciągu dwóch ostatnich lat. (Czytaj )
podatki wzrosty zarobki
Bloger: Simon Cunningham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Będąc przy rozliczeniach trzeba wspomnieć o obowiązku, jakim są składki zus przedsiębiorcy. Podstawą skali składek jest zadeklarowana suma. Nie może być mniejsza niż 60 % wyliczonego wynagrodzenia miesięcznego ogłoszonego przez rząd na konkretny rok kalendarzowy. Nie może również być mniejsza o 30 % od sumy minimalnego wynagrodzenia, jeżeli zakładamy swoją pierwszą działalność i korzystamy z ulgi. Kiedy pracodawca prowadzi firmę samodzielnie, płaci kwoty do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Jeżeli ma pracowników należności trzeba wpłacić do piętnastego dnia danego miesiąca. Właścicieli firm wiąże jedna i taka sama wysokość podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie. Osiąga ona 75 % średniego zarobku w danym sektorze firm, w czwartym kwartale poprzedniego roku.

Równie fascynujący artykuł umieszczony jest tutaj, zatem odwiedź witrynę (https://szukasz-pracy.pl/) i zobacz, jakie informacje tam znajdziesz. One także Cię zaciekawią.

Równocześnie firma płaci składkę na Fundusz Pracy i dolicza się ją do ogółu składek na ubezpieczenie. Wynosi ona 2.45% podstawy wymiaru. Inna okoliczność jest wtedy, kiedy zaledwie zakładana jest firma. Wówczas niepłacony jest Fundusz Pracy, gdyż podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie jest niższa od sumy minimalnego wynagrodzenia. Czytaj podatek (czytaj też druk delegacji)


Sprawdź też

Wakacje powinny być udane

ubezpieczenie turystyczne
Bloger: flickr.com
Na podstawie danych z: flickr.com
Każdy z nas czeka na urlop, na te dni, gdy będziemy sobie mogli pozwolić na trochę relaksu i komfortu. Oczekujemy swoich wakacji z wytęsknieniem, jak za wielkim pragnieniem i trudno dostępnym na co dzień. Nic dziwnego, pochłonięci obowiązkami przez cały czas nie możemy sobie pozwolić na wakacje w każdej chwili, więc planujemy wakacje tak, by wszystko było perfekcyjne. Nie zawsze jednak to wychodzi, a przyczyn takiego stanu można upatrywać w kilku sprawach.

W temacie opłat na ZUS można by się niewątpliwie niejednokrotnie zagubić dlatego będąc przedsiębiorcą warto poradzić się księgowej, która w imieniu firmy złoży dane formularze i prześle konkretne składki. Polecamy
2018/12/10, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.