Za jakiś czas prawie każdy Polak będzie zmuszony wysłać zeznanie podatkowe - na szczęście w obecnych czasach jest już to dość łatwe

Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie dokumentu PIT kojarzyło się rodakom z całkowitym snem. Zbyt długie kolejki do okienka i obowiązek wypełniania dokumentu odręcznie sprawiały, że ludzie mdleli tylko na samo słowo PIT.

dokumenty podatkowe
Bloger: Manchester City Library
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzisiaj na szczęście jest już dużo łatwiej. Skrócono te PIT-y, które składają wszyscy ci, którzy nie mają spółki. Wypełnienie tego formularza zajmuje obecnie maksymalnie kilkanaście minut.

Na dodatek w sieci pojawiło się mnóstwo aplikacji, które ułatwiają życie. Trzeba odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój laptop dobrą aplikację. Pomoże nam to bezstresowo wypełnić PIT - tutaj. Podkreśli wszelkie potrzebne pola i sama zsumuje odpowiednie pozycje.

Złożenie PIT2016 do tej pory nie było tak proste. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie formularze możemy wysłać online i nawet nie będziemy musieli się pojawiać w Skarbówce.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dokładniejsze informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj szczegóły (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/okancelarii/prawo-rodzinne-i-opiekuncze.html), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Nawet nasz podpis nie jest wymagany, więc możemy zasnąć spokojnie i w ogóle nie martwić się kolejkami w urzędzie. Mamy możliwość formularz uzupełnić i wysłać siedząc wygodnie na kanapie i pijąc gorącą kawę. Należy tylko wcześniej zorientować się jaki rodzaj PIT-u powinniśmy wypełnić.

Jest to szalenie ważne, gdyż jeżeli wyślemy niewłaściwy dokument, to prawdopodobnie Urząd Skarbowy będzie się z nami kontaktował i zleci ponowne uzupełnienie prawidłowego dokumentu - rozliczanie pit online.
2020/02/04, 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.