Za jakiś czas prawie każdy Polak będzie zmuszony wysłać zeznanie podatkowe - na szczęście w obecnych czasach jest już to dość łatwe

Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie dokumentu PIT kojarzyło się rodakom z całkowitym snem. Zbyt długie kolejki do okienka i obowiązek wypełniania dokumentu odręcznie sprawiały, że ludzie mdleli tylko na samo słowo PIT.
dokumenty podatkowe
Bloger: Manchester City Library
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzisiaj na szczęście jest już dużo łatwiej. Skrócono te PIT-y, które składają wszyscy ci, którzy nie mają spółki. Wypełnienie tego formularza zajmuje obecnie maksymalnie kilkanaście minut.

Na dodatek w sieci pojawiło się mnóstwo aplikacji, które ułatwiają życie. Trzeba odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój laptop dobrą aplikację. Pomoże nam to bezstresowo wypełnić PIT - tutaj. Podkreśli wszelkie potrzebne pola i sama zsumuje odpowiednie pozycje.

Złożenie PIT2016 do tej pory nie było tak proste. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie formularze możemy wysłać online i nawet nie będziemy musieli się pojawiać w Skarbówce. Nawet nasz podpis nie jest wymagany, więc możemy zasnąć spokojnie i w ogóle nie martwić się kolejkami w urzędzie. Mamy możliwość formularz uzupełnić i wysłać siedząc wygodnie na kanapie i pijąc gorącą kawę. Należy tylko wcześniej zorientować się jaki rodzaj PIT-u powinniśmy wypełnić.

Jest to szalenie ważne, gdyż jeżeli wyślemy niewłaściwy dokument, to prawdopodobnie Urząd Skarbowy będzie się z nami kontaktował i zleci ponowne uzupełnienie prawidłowego dokumentu - rozliczanie pit online.


Sprawdź też

Gdy szukamy dobrego programu do wypełniania pitu, to warto pamiętać o paru rzeczach

podatki
Na podstawie danych z: pixabay.com
W przypadku kiedy chcemy wypełniać pit przy pomocy aplikacji, mamy do wyboru niesłychanie dużo opcji. Jeżeli pragniemy odnaleźć idealny dla siebie program do wypełniania zeznań podatkowych, to trzeba sprawdzić parę fundamentalnych rzeczy.
2018/07/30, 16:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.