Czym jest umeblowanie mieszkania w modnym stylu vintage?

W ostatnim czasie w modzie jest powracanie do historii. Wpierw w latach dziewięćdziesiątych obserwowaliśmy wzrost popularności książek historycznych - półki księgarskie gięły się pod ciężarem książek o tej tematyce.

Także telewizja emitowała wiele programów historycznych. Nie dziwi więc fakt, że trend ten przedostał się do szeroko pojętej mody. Jeśli jeszcze dorzucimy sentyment za PRL-em, musiało tak być. Styl o którym mówimy nazywa się Vintage. Oznacza on mieszanie współczesnego ze starym. Może to być na przykład umiejętne połączenie nowoczesnego wnętrza pokoju z klasycznym żyrandolem, w taki sposób ażeby jedno z drugim harmonizowało. Doskonałym przykładem mogą tutaj być nader współczesny zestaw HIFi a na zewnątrz obudowany jak gdyby żywcem ze starego radia z oczkiem. W dodatku to wszystko stojące w nowomodnym, połyskującym chromem pokoju. W podobnym stylu może być urządzone każde pomieszczenie. Wyobraźmy sobie przykładowo super nowomodny salon, przy suficie przymocowany jest żyrandole klasyczne (zobacz meble w stylu prowansalskim sklep) wykonany z kryształu.
Bloger: Technolux
Albo też wystrój biblioteczki nowomodny (z plazmą, laptopem), a blisko tego stare pióro wieczne noszące ślady użytkowania, jednak nie zniszczone. Styl vintage to próba pogodzenia wody z ogniem, historii dającej nam poczucie bezpieczeństwa z uczuciem komfortu, które daje współczesne wzornictwo oraz technologia. Budzi się taka oto myśl, iż w tym prującym niczym superszybki odrzutowiec współczesnym świecie, jest cokolwiek co nie przemija, choćby to miało być tylko pióro dziadka.


Sprawdź też

Użytek nowoczesnego wariantu oświetlenia diodowego

Wiązka świateł
Bloger: Bill Benzon
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Świat nieustająco ulega zmianie. W pierwszej poł. dwudziestego pierwszego wieku doskwiera nam trochę ten bezustanny postęp techniczny.

Dlatego więc mogą z sobą w jednej sypialni harmonijnie współistnieć lampki nocne nowoczesne i dawne łoże małżeńskie odziedziczone po babci. Oba te przedmioty, tak nowoczesna lampka nocna i łóżko po babuni pełnią swoją rolę i wzajemnie się uzupełniają. Dawne łóżko dodaje wnętrzu splendoru a nowoczesna lampka nocna pomaga nam zaoszczędzić czas (nie potrzeba chodzić za naftą). Podobne pomysły możemy zastosować w łazience, gdzie dzisiejsza wanna może udawać naruszoną zębem czasu wannę babci, równocześnie oświetlać toaletę będą nowoczesne plafony łazienkowe z żarówkami diodowymi. Wielce ważne jest, aby wszystkie te elementy ze sobą harmonizowały, uwypuklając wzajemnie swoje walory.
2020/03/25, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.