Czym jest umeblowanie mieszkania w modnym stylu vintage?

W ostatnim czasie w modzie jest powracanie do historii. Wpierw w latach dziewięćdziesiątych obserwowaliśmy wzrost popularności książek historycznych - półki księgarskie gięły się pod ciężarem książek o tej tematyce.

Także telewizja emitowała wiele programów historycznych. Nie dziwi więc fakt, że trend ten przedostał się do szeroko pojętej mody. Jeśli jeszcze dorzucimy sentyment za PRL-em, musiało tak być. Styl o którym mówimy nazywa się Vintage. Oznacza on mieszanie współczesnego ze starym. Może to być na przykład umiejętne połączenie nowoczesnego wnętrza pokoju z klasycznym żyrandolem, w taki sposób ażeby jedno z drugim harmonizowało. Doskonałym przykładem mogą tutaj być nader współczesny zestaw HIFi (zobacz hifi wrocław) a na zewnątrz obudowany jak gdyby żywcem ze starego radia z oczkiem. W dodatku to wszystko stojące w nowomodnym, połyskującym chromem pokoju. W podobnym stylu może być urządzone każde pomieszczenie. Wyobraźmy sobie przykładowo super nowomodny salon, przy suficie przymocowany jest żyrandole klasyczne wykonany z kryształu.
Bloger: Technolux
Albo też wystrój biblioteczki nowomodny (z plazmą, laptopem), a blisko tego stare pióro wieczne noszące ślady użytkowania, jednak nie zniszczone. Styl vintage to próba pogodzenia wody z ogniem, historii dającej nam poczucie bezpieczeństwa z uczuciem komfortu, które daje współczesne wzornictwo oraz technologia. Budzi się taka oto myśl, iż w tym prującym niczym superszybki odrzutowiec współczesnym świecie, jest cokolwiek co nie przemija, choćby to miało być tylko pióro dziadka.


Sprawdź też

Powinniśmy dopilnować, by lampy okazały się dobrze dobrane

Stylowe lampy do pokoju dziecięcego
Bloger: Lamps&Company
Na podstawie danych z: Lamps&Company
Do wyboru mamy także żyrandole nowoczesne

Trzeba podczas aranżowania pokoju przypilnować, żeby nie tylko szafy oraz sofy były właściwie do niego dobrane, lecz również, by lampy zaznaczały jego charakter i dobrze go rozjaśniały.

Dlatego więc mogą z sobą w jednej sypialni harmonijnie współistnieć lampki nocne nowoczesne i dawne łoże małżeńskie odziedziczone po babci. Oba te przedmioty, tak nowoczesna lampka nocna i łóżko po babuni pełnią swoją rolę i wzajemnie się uzupełniają. Dawne łóżko dodaje wnętrzu splendoru a nowoczesna lampka nocna pomaga nam zaoszczędzić czas (nie potrzeba chodzić za naftą). Podobne pomysły możemy zastosować w łazience, gdzie dzisiejsza wanna może udawać naruszoną zębem czasu wannę babci, równocześnie oświetlać toaletę będą nowoczesne plafony łazienkowe z żarówkami diodowymi. Wielce ważne jest, aby wszystkie te elementy ze sobą harmonizowały, uwypuklając wzajemnie swoje walory.
2017/11/19, 16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.