O nowościach informatycznych, które znacznie upraszczają pracę pracownikom księgowości i magazynierom

Przepisy prawne nakładają na handlowców konieczność dokumentowania każdej operacji finansowej. Jeśli księgowość miałaby odręcznie wypisywać obliczenia na papierze, a później je archiwizować, to wówczas przedsiębiorstwo byłoby zmuszone potroić liczbę zatrudnionych pracowników i wynajmować większą powierzchnię biurową.


A z tym, wiadomo, powiązane są nieprzewidziane koszty prowadzenia zakładu. Polscy i angielscy programiści bez ustanku pracują nad ulepszeniem programów komputerowych do prowadzenia ksiąg rachunkowych i dostosowują te programy do zmieniających się przepisów prawnych. Raz na jakiś czas pytają użytkowników, jakie udogodnienia pragnęliby wprowadzić w czyn.
Nowością ostatnich lat jest program do księgowości online. Zamiast przechowywać informacje na dysku twardym lokalnego komputera, wykorzystuje się nierzeczywistą przestrzeń wystawioną do sprzedaży, na przykład, przez dostawcę oprogramowania.
księgowość przez internet
Bloger: Grupy .NET i IT
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki internetowi można w każdym momencie i z każdego miejsca na Ziemi sprawdzić chociażby wystawione w danym dniu faktury. Nie dla każdego prezesa zarządu taki księgowy online będzie jednak idealnym rozwiązaniem. Kompletna rewizja prowadzenia ksiąg buchalteryjnych, nawet podczas przebywania na wakacjach, to oczywisty plus, ale tajne i często drażliwe dane (czytaj: wynagrodzenia pracowników), bądź co bądź, gromadzone bywają poza budynkiem przedsiębiorstwa. Obawiając się ewentualnych przecieków, szef nie wprowadzi u siebie wspomnianych nowinek informatycznych i dalej księgowość będzie prowadzona z wykorzystaniem tylko i wyłącznie własnych komputerów. Przy takim rozwiązaniu program do księgowość online nie będzie już dłużej pochłania niczyich myśli.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.