O nowościach informatycznych, które znacznie upraszczają pracę pracownikom księgowości i magazynierom

Przepisy prawne nakładają na handlowców konieczność dokumentowania każdej operacji finansowej. Jeśli księgowość miałaby odręcznie wypisywać obliczenia na papierze, a później je archiwizować, to wówczas przedsiębiorstwo byłoby zmuszone potroić liczbę zatrudnionych pracowników i wynajmować większą powierzchnię biurową.

A z tym, wiadomo, powiązane są nieprzewidziane koszty prowadzenia zakładu. Polscy i angielscy programiści bez ustanku pracują nad ulepszeniem programów komputerowych do prowadzenia ksiąg rachunkowych i dostosowują te programy do zmieniających się przepisów prawnych. Raz na jakiś czas pytają użytkowników, jakie udogodnienia pragnęliby wprowadzić w czyn. Nowością ostatnich lat jest program - invoice automation do księgowości online. Zamiast przechowywać informacje na dysku twardym lokalnego komputera, wykorzystuje się nierzeczywistą przestrzeń wystawioną do sprzedaży, na przykład, przez dostawcę oprogramowania.
księgowość przez internet
Bloger: Grupy .NET i IT
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki internetowi można w każdym momencie i z każdego miejsca na Ziemi sprawdzić chociażby wystawione w danym dniu faktury. Nie dla każdego prezesa zarządu taki księgowy online będzie jednak idealnym rozwiązaniem. Kompletna rewizja prowadzenia ksiąg buchalteryjnych, nawet podczas przebywania na wakacjach, to oczywisty plus, ale tajne i często drażliwe dane (czytaj: wynagrodzenia pracowników), bądź co bądź, gromadzone bywają poza budynkiem przedsiębiorstwa. Obawiając się ewentualnych przecieków, szef nie wprowadzi u siebie wspomnianych nowinek informatycznych i dalej księgowość - digitalizacja faktur będzie prowadzona z wykorzystaniem tylko i wyłącznie własnych komputerów. Przy takim rozwiązaniu program do księgowość online nie będzie już dłużej pochłania niczyich myśli.


Sprawdź też

Który sposób prowadzenia PKRiP będzie dla nas odpowiedni?

Forma prowadzenia księgowości to jedna z kluczowych decyzji jaką powinien podjąć każdy właściciel firmy. Polskie przedsiębiorstwa mają trzy możliwości: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, oraz zatrudnienie księgowej. Powinniśmy jest z rozwagą zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby wkrótce nie żałować swej decyzji.

Z kolei kierownicy hurtowni czy dużych sklepów mają jeszcze jeden wypływ gotówki. Przy sporym wyborze produktów odpowiednie oprogramowanie komputerowe bywa konieczne. Ułatwia ono pracownikom szybką orientację w liczbie towarów, zwłaszcza tych niewielkich (na przykład zawleczek). Posiadając do dyspozycji program do prowadzenia magazynu mogą spokojnie wystawać przy ladzie i równocześnie szybko i bezbłędnie odpowiadać na pytania kupujących. Dodatkowo takie oprogramowanie umożliwia tworzenie dokumentów sprzedażowych, takich jak: faktury, wuzetki, raporty kasowe czy nawet paragony.
Rzeczony wyżej księgowy online czy nawet program do prowadzenia magazynu może obecnie jeszcze nie jest powszechny, ale kto wie, może za kilka lat diametralnie zrewolucjonizuje prowadzenie ksiąg rachunkowych i to nie tylko w tych monstrualnych sklepach.
2021/04/30, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.