Jak mocno istotne jest kontrolowanie pracy pracowników?

Jeżeli jesteś właścicielem sporej firmy, kategorycznie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielce ważne jest monitorowanie na bieżąco swoich pracowników. Jeżeli ktoś ma niewielką firmę, wtedy jest w stanie stale sprawdzać swoich pracowników osobiście, jednakże w przypadku większej liczby pracowników ich ciągłe sprawdzanie jest niemalże niemożliwe.

Praca przy komputerze
Bloger: Libertic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy jednakże ciągle zależy Ci na tym, aby wiedzieć, czym zajmują się Twoi pracownicy w godzinach pracy, wówczas na pewno powinny Cię zainteresować nowoczesne metody sprawdzania pracowników. Dozorowanie podwładnych może odbywać się na parę różnych sposobów. Niemal najbardziej popularnym z nich jest bez wątpienia instalowanie kamer w miejscach, w których ciągle przebywają pracownicy.

Takie kamery zwykle montuje się przykładowo w wielkich magazynach lub halach produkcyjnych po to, aby sprawdzić, czy pracownicy przykładowo nie wynoszą czegoś z firmy. Jeżeli chcesz sprawdzać, jak sporo czasu dziennie Twoi pracownicy spędzają na przerwach, wtedy możesz zamontować takie kamery dla przykładu w pomieszczeniach socjalnych lub na zewnątrz firmy.

Sprawdź też

Księgowość poza firmą

kalkulator
Na podstawie danych z: www.morguefile.com
Jakiś czas temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Współcześnie nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.


Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy kategorycznie musisz pamiętać o jednym – zakładanie kamer nie jest dopuszczalne we wszystkich miejscach. Jeżeli chcesz zamontować kamerę w jakimś miejscu, w którym za mocno będziesz naruszał prawo swoich pracowników do prywatności (na przykład w łazience), wtedy lepiej zasięgnij porady dobrego prawnika, gdyż takie działanie może być sprzeczne z przepisami prawa.

Monitorowanie pracy
Bloger: Victor1558
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli Twoi pracownicy wykonują przede wszystkim pracę biurową, wówczas niezłym sposobem na ich monitorowanie będzie z pewnością zainstalowanie na ich komputery służbowe programów, które sprawdzają działania Twoich pracowników w sieci. Jeśli chcesz, możesz powiadomić o zainstalowaniu takiego programu swoich pracowników – wówczas z pewnością będą o wiele bardziej uważać na to, co robią w ciągu dnia na służbowym laptopie.

To bez wątpliwości fajny pomysł na to, by sprawić, że Twoi pracownicy będą marnowali na pewno mniej czasu, zaś więcej poświęcą go na efektywną pracę. Jeśli chcesz zwiększyć poziom wydajności w swojej firmie, wtedy stosowanie sposobów monitowania pracowników i powiadomienie ich o tym bez wątpliwości będzie niezłym pomysłem.
2014/09/04, 12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.