Jak mocno istotne jest kontrolowanie pracy pracowników?

Jeżeli jesteś właścicielem sporej firmy, kategorycznie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielce ważne jest monitorowanie na bieżąco swoich pracowników. Jeżeli ktoś ma niewielką firmę, wtedy jest w stanie stale sprawdzać swoich pracowników osobiście, jednakże w przypadku większej liczby pracowników ich ciągłe sprawdzanie jest niemalże niemożliwe.

Praca przy komputerze
Bloger: Libertic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy jednakże ciągle zależy Ci na tym, aby wiedzieć, czym zajmują się Twoi pracownicy w godzinach pracy, wówczas na pewno powinny Cię zainteresować nowoczesne metody sprawdzania pracowników. Dozorowanie podwładnych może odbywać się na parę różnych sposobów. Niemal najbardziej popularnym z nich jest bez wątpienia instalowanie kamer w miejscach, w których ciągle przebywają pracownicy.

Jeżeli bez satysfakcjonujących rezultatów szukasz tak samo ekscytującego serwisu, to zalecamy ten tekst (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/) - zobaczysz, on też jest bogaty w takiego rodzaju treści.Takie kamery zwykle montuje się przykładowo w wielkich magazynach lub halach produkcyjnych po to, aby sprawdzić, czy pracownicy przykładowo nie wynoszą czegoś z firmy. Jeżeli chcesz sprawdzać, jak sporo czasu dziennie Twoi pracownicy spędzają na przerwach, wtedy możesz zamontować takie kamery dla przykładu w pomieszczeniach socjalnych lub na zewnątrz firmy.

Sprawdź też

Usługi audytorsko-księgowe

księgowość internetowa
Bloger: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Teraz nieraz firmy wybierają usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac to okazja głównie do zmniejszenia kosztów firmy.


Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy kategorycznie musisz pamiętać o jednym – zakładanie kamer nie jest dopuszczalne we wszystkich miejscach. Jeżeli chcesz zamontować kamerę w jakimś miejscu, w którym za mocno będziesz naruszał prawo swoich pracowników do prywatności (na przykład w łazience), wtedy lepiej zasięgnij porady dobrego prawnika, gdyż takie działanie może być sprzeczne z przepisami prawa.

Monitorowanie pracy
Bloger: Victor1558
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli Twoi pracownicy wykonują przede wszystkim pracę biurową, wówczas niezłym sposobem na ich monitorowanie będzie z pewnością zainstalowanie na ich komputery służbowe programów, które sprawdzają działania Twoich pracowników w sieci. Jeśli chcesz, możesz powiadomić o zainstalowaniu takiego programu swoich pracowników – wówczas z pewnością będą o wiele bardziej uważać na to, co robią w ciągu dnia na służbowym laptopie.

To bez wątpliwości fajny pomysł na to, by sprawić, że Twoi pracownicy (zobacz również monitoring w biurze) będą marnowali na pewno mniej czasu, zaś więcej poświęcą go na efektywną pracę. Jeśli chcesz zwiększyć poziom wydajności w swojej firmie, wtedy stosowanie sposobów monitowania pracowników i powiadomienie ich o tym bez wątpliwości będzie niezłym pomysłem.
2019/05/02, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.