Jak interesująco ozdobić mieszkanie światłem?

Oświetlenie w mieszkaniu powinno nie tylko rozpraszać mrok w pomieszczeniu. Odpowiednio dopasowany typ oświetlenia może spełniać nawet funkcje dekoracyjne. Niezwykle istotne jest więc właściwe wytypowanie umiejscowienia światła, które stworzy niezawodny klimat i wpłynie na nasze dobre samopoczucie.

W mieszkaniach możemy wykorzystać trzy różne typy oświetlenia. Najistotniejszym bywa rzecz jasna centralne, które rozświetla wnętrza, kiedy nastaje zmrok. Kolejnym rodzajem światła jest miejscowe. Ostatni typ to światło dekoracyjne, które spełnia w głównym stopniu zadania ozdobne. Każdy z tych typów wyróżnia się zupełnie innymi cechami. Naszym bardzo ważnym zadaniem jest dopasowanie prawidłowego oświetlenia do zadań, które docelowo ma ono spełniać. Wyznaczając oświetlenie do danego wnętrza, należy wziąć pod uwagę powierzchnię, wysokość, liczbę okna czy ustawienie mebli. Czytaj też W bardzo wielu przypadkach jednak funkcje praktyczne wiążą się z tymi dekoracyjnymi. Przykładem tego mogą być chociażby lampy wiszące do kuchni. Świetnie prezentują się i mogą doskonale przyozdobić wnętrze, a jednocześnie dadzą odpowiednie światło, dzięki któremu można przygotowywać świetne posiłki nawet późno w nocy. Oświetlenie kuchni to niezwykle istotna kwestii w każdym mieszkaniu, w związku z tym powinniśmy niezwykle uważnie zaplanować tę kwestię.

Sprawdź też

Dekoracyjne światła ogródka

Dom z ogrodem
Bloger: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jestem mężczyzną który niezbyt kocha letnią porę. Tak, jest gorąco, wręcz często za gorąco. Dzionki są wydłużone, co służy wycieczkom do lasu albo wizytom rodzinnym w lesie.Bezspornie jest to niezwykle sympatyczne, a nawet pożyteczne zajęcie urlopowe, tylko że ja, nie wiedzieć z jakiego powodu, (być może pod wpływem skandynawskiej powieści, albo powieści o Sherlocku Holmesie, sławnym śledczym brytyjskim), uwielbiam zdecydowanie porę roku cokolwiek mniej upalną.


Oświetlenie jest tak samo ważne w łazienkach. W tych wnętrzach zwykle konieczne jest oświetlenie również w ciągu dnia, ponieważ w bardzo wielu przypadkach nie ma w nich okien. Możemy dobrać chociażby ozdobne łazienkowe kinkiety (polecamy kinkiety do łazienki), które idealnie spełniają również swoje funkcje użytkowe.

Najważniejszym zadaniem oświetlenia dekoracyjnego jest podkreślenie pewnych szczegółów i detali wnętrza. Dzięki niemu można wydobyć kolor i strukturę powierzchni czy kształt oświetlanego obiektu. W tym przypadku idealne okażą się lampy na wysięgnikach, jakie posiadają oprawy dające światło bezcieniowe albo reflektorki halogenowe zamieszczane najczęściej symetrycznie i w pewnej odległości od podświetlanego przedmiotu. Jak się zatem okazuje, należy odpowiednio zaplanować kwestię oświetlenia mieszkania, aby cieszyć się doskonałą atmosferą w mieszkaniu na co dzień.

Dalsza część:
2018/11/22, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.