Audyt podstawą rozwoju firmy

Od czego jest audytor? Odpowiedź jest łatwa: przeprowadza audyt, czyli dogłębne kontrolowanie pewnych rzeczy. W tym tekście właściwie chodzi o audyt, który robi się w przedsiębiorstwach. Jeśli nie uważasz, że takie ocenianie przedsiębiorstwa jest niezbędne, namawiamy do czytania – ten tekst może dogłębnie zmodyfikować twój punkt widzenia.
podatki
Bloger: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Audytor (dodatkowe info) wewnętrzny jest członkiem kadry, niezależnym wobec reszty szczebli. Jego głównym zadaniem rzecz jasna jest częste kontrolowanie, czy firma działa prawidłowo. Przy wybieraniu osoby, która zrealizuje takie ciężkie obowiązki, warto pamiętać, by zatrudnić człowieka, który charakteryzuje się takimi właściwościami, jak inteligencja, niezależność i skrupulatność. Niełatwo znaleźć osobę, która połączy w sobie te cechy.

Audytor niezależny to osoba, którą proponuje zwykle zewnętrzna firma konsultingowa. Realizuje analogiczne obowiązki, jak audytor wewnętrzny. Zatrudnienie zewnętrznego człowieka od badania przedsiębiorstwa ma więcej plusów niż tworzenie takiego stanowiska wewnątrz firmy. Audytor z agencji konsultingowej to pewność obiektywizmu. Audytor (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem) nie jest związany z kadrą twojej firmy, a zatem potrafi zauważyć pewne kwestie, które zlekceważy człowiek z wewnątrz. A to kluczowe w przypadkach, gdy istnieją przesłanki, że ktoś z kadry przedsiębiorstwa popełnił znaczny błąd przy pracy albo gdy istnieją podejrzenia, że dokonano nieautoryzowanych działań na finansach firmy.

Sprawdź też

Metody na wsparcie sprzedaży w swoim przedsiębiorstwie

spotkanie biznesowe
Bloger: Jim Larrison
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Szczęściu w biznesie nieraz trzeba odrobinkę pomóc, jeżeli naprawdę chce się osiągać sukces. Nie starczy bowiem niezwykły plan jak również przemyślana strategia, by obecnie osiągać znaczny sukces na rynku. W takim celu konieczność również wyszukać znakomite narzędzia promocji. W ich nadmiarze jednak dosyć łatwo się pogubić jak również popaść w pełną dezorientację. Czy najbezpieczniej korzystać z serwisów społecznościowych do budowy własnej niezwykłej marki lub też inwestować w bardziej zwyczajne metody promocji?


Audytor z firmy konsultingowej to człowiek kompetentny, który umie zauważyć rzeczy, których nie wykrył nawet najzdolniejszy pracownik. Dlatego opłaca się wydać trochę gotówki na tego rodzaju usługi, aby mieć zapewnienie, że przedsiębiorstwo działa tak, jak trzeba. W dobie światowe kryzysu ekonomicznego każde potknięcie może kosztować firmę naprawdę wiele. Nie bierz na siebie takiego ryzyku, postaw audyt zewnętrzny.
Na podstawie danych z: Iso.org.pl
2018/02/13, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.