Jakim sposobem dotacje unijne pomagają niewielkim firmom?

Od kiedy Polska wstąpiła do struktur unijnych, jesteśmy świadkami mnóstwa zmian, które przebiegają w niemal każdej dziedzinie życia, począwszy od przemian gospodarczych (wzrastające pensje, współpraca z firmami zachodnimi, wiele inwestycji liczących się koncernów), przez rozwój infrastruktury (nowe drogi i obwodnice, stadiony itp.) aż po przemiany mentalne (większa tolerancja na różnorodność). Najczęściej jednak mówi się o wszelkiego typu subwencjach unijnych, które pozwoliły stanąć na nogi wielu przedsiębiorstwom.

banknot polski
Bloger: Chris RubberDragon
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Choć sporadycznie słyszy się głosy mówiące o UE w kategoriach negatywnych, giną one w większości pozytywnych opinii, w tym także takich, które są oparte praktyką i najczęściej dotyczą rzeczywistej pomocy finansowej, otrzymanej dla danej jednostki (zarówno samorządowej, jak i indywidualnej) na określone cele. Doskonałym przykładem mogą być choćby fundusze unijne dla małych firm, które spowodowały, że w Polsce nie tylko pojawiły się dziesiątki nowych firm, ale także od przeróżnych kłopotów uwolniły się starsze firmy. Wbrew początkowym lękom Polacy znakomicie radzą sobie z wykorzystywaniem unijnych pieniędzy, chociaż nie zawsze dobre opinie uzyskują urzędnicy, zajmujący się przyznawaniem dotacji np. dla miast.

polskie monety
Bloger: grotos
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najlepiej w staraniach o dopłaty radzą sobie firmy, które dostają pieniądze zarówno na rozwój dotychczasowej działalności i wprowadzenie nowych technologii, jak też otrzymują wsparcie np. na leasing. Taka forma wsparcia, kiedy firma może liczyć na sfinansowanie kosztów leasingu maszyn samochodów ciężarówek, cieszy się ogromną popularnością (należy nadmienić, iż firmy korzystają dzięki temu o wiele bardziej na wykupie sprzętu, gdyż przez okres leasingu płaciły one o wiele niższą ratę (zobacz wypatrz promocje), niż ktoś, kto nie korzystał z tego typu wsparcia).

Dzięki wsparciu Unii dużo polskich przedsiębiorców nawiązało wyrównaną rywalizację z europejskimi konkurentami, często zwyciężając już nie tyle mniejszymi kosztami przy konkretnych rozwiązaniach, ale również doskonałą jakością swoich produktów.

Dopłaty z Unii Europejskiej spowodowały, iż niejedna krajowa firma znacznie rozwinęła swoją działalność, mogąc konkurować z zachodnimi liderami w konkretnej branży.
2018/05/24, 16:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.