Sytuacja na rynku wynajmu mieszkań dla studentów

Na zapytanie, w których miastach wynajmuje się największą liczbę mieszkań, odpowiedź jest oczywista: w dużych. Polskie miasta akademickie, czyli Wrocław, Warszawa czy Kraków, każdego roku witają powracających po wakacjach studentów, oraz nowo przybyłych, dopiero co po maturze 1-roczniaków. Kiedy dodamy do tego ludzi, którzy przyjeżdżają w celach zarobkowych liczba szybko się zwiększa. I tak już od długiego czasu.
nieruchomość
Bloger: 401(K) 2012
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dużych aglomeracjach są pewne demograficzne wstrząsy. Pierwszy ma miejsce na początku lipca, kiedy miejsca, w których są ośrodki akademickie nagle pustoszeją. Drugi jest widoczny na początku października, kiedy jest na odwrót – żaków przybywa i przybywa. Później widać ich w miejscach, gdzie można poimprezować, okupują przystanki, dworce, perony, tłoczą się w środkach lokomocji. Jest wiecej pojazdów na ulicach, gdyż niektórzy z nich mają swoje cztery kółka. cyklistów też jakby przybywa.

Zdecydowanie podwyższony ruch panuje także na rynku nieruchomości. Oczywiście, poszukiwanie lokum zaczyna się wcześniej, już w wakacje, a niektórzy, jak na przykład studenci wyższych lat studiów posiadają już swoje mieszkania. niemniej jednak, choć niż demograficzny jest obecnie wyraźny (jeszcze jakiś czas temu mieszkań gdzieniegdzie, np. we Wrocławiu, brakowało), to jednak najemcy nie mają, na co narzekać. Oczywiście większy podaż to niższe ceny, lecz wciąż są na solidnej granicy. Warto wspomnieć, iż kilka lat wcześniej, gdy popyt znacznie przewyższała podaż ceny za pokoje były horrendalnie wysokie (dowiedz się więcej na temat programu mieszkanie dla młodych).


Sprawdź też

W życiu większości z nas pojawia się taki czas, gdy chcemy "zapuścić korzenie" w jednym miejscu

mieszkanie
Bloger: Images Money
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z początku jest to tylko szybka myśl, która z czasem przekształca się w działanie. Zaczynamy poszukiwania, planujemy, a czasem dostosowujemy wiedzione dotychczas życie pod kątem nowego miejsca zamieszkania. Kuszą nas zielone ogrody, strzeżone osiedla i nowatorskie pomysły.


wnętrze mieszkania
Bloger: ZZ Bottom
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedyś duża część mieszkań była wynajmowana ”na czarno”, czyli bez zawierania umów najmu. Nie tłumacząc takich praktyk warto jednak dodać, iż w jakiejś części odpowiedzialny był za to niemały podatek od wynajmu. Obecnie, gdy jest on zdecydowanie mały większość ludzi zgodnie z prawem spisuje umowę najmu, która jest bardzo łatwo dostępna w Internecie. Wystarczy wyszukać hasło: wzory umów najmu, żeby dostać przykładowy wzór.

Niewątpliwie zawsze znajdą się tacy, którzy nie będą pospisywać żadnych umów. No cóż, jeśli „natną” się na osobę niezbyt kulturalną, a do tego taką, która nie będzie się chciała wyprowadzić to mogą mieć problem (więcej o autorze na W umowie pojawia się zapis, że na przykład jest miesięczny okres wypowiedzenia, a bez dokumentu najmu… no właśnie. Nie ma umowy, więc ktoś może dosłownie zająć nam mieszkanie, a najgorsze jest to, ze sami takie jednostki zaprosiliśmy do siebie. I co wtedy?
2018/07/12, 02:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.