Jaka jest obecnie najskuteczniejsza strategia marketingowa?

Grubość naszych portfeli rośnie w szybkim tempie. Nie od nadmiaru pieniędzy, niestety. Oprócz papierowych banknotów i pobrzękujących monet, coraz częściej portfel przepełniony jest plastikiem. I żeby to były, choć karty kredytowe. Niestety nie. Najczęściej to kolejne karty do sklepów, które mają z nas uczynić wzorowego klienta. Dzięki temu kawałkowi plastiku to w tym, a nie następnym sklepie, mamy zrobić zakupy, to w tym a nie w innym miejscu zakupimy płytę to na konkretnej stacji zatankujemy auto, to u tego operatora wykupimy usługę internetową , to w tym banku weźmiemy gotówkę, to do tego kina pójdziemy, a nie do konkurencji. Dlaczego?
Bo jesteśmy ich lojalnym klientem, a tym lojalnym klientem czyni nas ten przytoczony kawałek plastiku. Ma on w sobie nieodgadnioną moc sprawczą, która nie pozwala nam pójść do innego lokalu niż ten, który świeci się na naszym plastiku. Tak oto w skrócie funkcjonuje system lojalnościowy. Jego urok działa na nas od dobrych kilku lat.

Ten, kto wymyślił program lojalnościowy byłby zapewne do dzisiaj żyjącym dostatnio człowiekiem. I pewnie zdaje sobie sprawę, jak dobrze nam się przysłużył. Wszystko to w dużej mierze dzięki ludzkiemu stylowi życia: większość ludzi lubi to co zna, stąd też, jeśli już będzie chciał zostać członkiem klubu lojalnościowego danego producenta, zrobi to świadomie. Sklepy zaś widzą w tym okazję do przywiązania klienta na stałe. Owszem zdarzają się zbieracze, którzy chcą nosić niezamykające się portfele, lecz jeśli człowiek nie korzysta z tej przynęty w postaci karty, nie jest wartościowy dla sklepu, bo nie daje mu zarabiać. Tak to, bowiem działa: sklep ma przychód z klienta, ale również umie mu się za lojalność dokonywanego wyboru, odwzajemnić. W praktyce oznacza to, że za firmowymi kartami, kryją się zbierane punkty, które mają skusić nas do przystąpienia do klubu. Członkostwo w klubie posiada, zatem swoje nieocenione walory. Dzięki zakupom u partnera takiego systemu, nasze nagromadzone premie do zakupów przemieniają się w realne rzeczy. A kto z nas nie chce prezentów? A te potrafią być naprawdę atrakcyjne: ręczników przez drobne gadżety do domu po ekskluzywne elementy komputerowe. Dlatego jeśli jeszcze nie jesteś w żadnym programie lojalnościowym przemyśl, którą firmę cenisz i dlaczego, i sprawdź czy nie proponuje takiego dodatku. Przecież fajnie jest otrzymywać nagrody za coś, co i tak byśmy kupili.

Gorąco namawiamy do poznania większej ilości artykułów na poruszany temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz stronę, na której opublikowane są uzupełniające dane.

/J]

Sprawdź też

Kompleksowe sprzątanie biur - w jaki sposób wybrać idealną firmę?

sprzątanie
Bloger: osseous
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Aktualnie na rynku otwiera się coraz więcej firm sprzątających. Zapotrzebowanie jest naturalnie duże, ponieważ w każdym wojewódzkim mieście powstają kolejne budynki biurowe. Utrzymanie higieny w miejscu pracy to obowiązek każdego pracodawcy. Właściciele biura mają zazwyczaj do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich, to zgodzenie własnych pracowników sprzątających, druga zaś, to wynajęcie firmy. Wbrew błędnym opiniom jest to rozwiązanie, które się opłaca. Zanim jednak nawiążemy współpracę z godną zaufania firmą, należy zwrócić uwagę na kilka elementarnych czynników, aby uniknąć potencjalnych kłopotów, wynikających z zatrudnienia nierzetelnego usługodawcy.
Bloger: ...
2018/12/14, 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.