W jaki sposób, by zainteresowany zakupami konsument ponownie nas odwiedził?

W jaki sposób zachęci klienta by wrócił? Tego rodzaju pytania stawia sobie prawdopodobnie każdy przedsiębiorca posiadający sklep albo świadczący usługi. Klient, który powraca jest niezwykle cenny, gdyż zwykle przyprowadza z sobą następnych. Wiele przedsiębiorstw wdraża programy lojalnościowe dlatego, żeby zachęcić klienta do kolejnego zakupu.
Z pewnością każdy ma w portfelu kilka różnych kart na punkty czy pieczątki, które wręczono mu w którymś sklepie czy na stacji benzynowej. Sprzedawcy proponują założenie tego typu karty wszystkim klientom. Jeśli jest to miejsce blisko naszego miejsca zamieszkania, albo zwyczajnie pojawiamy się tam często, dobrze jest korzystać z tego typu karty.

Jeśli masz chęć przeczytać następne informacje utrzymane w tej tematyce, zobacz link (https://sklep.autopart.pl/agm-start-stop--580-475-akumulator-autopart-galaxy-agm-80ah-800a,c6,p227,pl.html). Tam również znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Nie zobowiązuje nas to do niczego, a może wiązać się z atrakcyjnym prezentem albo rabatem na zakupy.

Czy warto?

Wszelkie przedsięwzięcia powiązane z programami lojalnościowymi mają wspólny cel - poprawę sprzedaży. Właściciele firm dlatego angażują zasoby w programy lojalnościowe i motywacyjne, żeby powiększyć sprzedaż własnych produktów albo usług. Właściwie przeprowadzony program lojalnościowy zwykle przynosi taki właśnie efekt.

sakupy
Bloger: Praktycy.com
Na podstawie danych z: Praktycy.com
Trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Jeżeli planujemy naszym stałym klientom przesyłać wiadomości odnośnie na przykład liczby punktów, które zgromadzili, nie wysyłajmy im wiadomości codziennie. Warto zaplanować działania, by nie przyniosły one więcej szkody niż pożytku.

Sprawdź też

Coraz bardziej powszechne są komórkowe systemy sprzedaży

Zakupy online
Bloger: Serge Kij
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ogarnięcie systemu sprzedaży w prowadzonym przez siebie sklepie to bez cienia wątpliwości coś co może stanowić sukces firmy. A więc nawet niewielki sklep internetowy powinien mieć tak ogarniętą sprzedaż, aby w żadnym razie kupujący nie narzekali. Czyli w owym artykule przede wszystkim o tym w jaki sposób prowadzić sprzedaż, ale ją zwiększać.


Warto rozpieszczać klientów

Generalnie ludzie lubią programy lojalnościowe. Oczywiście, jest grupa, która z zasady nie bierze w nich udziału. Nie należy skupiać wysiłków na przekonaniu ich do zmiany zdania. Bardziej opłaca się pomyśleć o tych, którzy chętnie zbierają punkty czy pieczątki. Najlepiej, aby gratis czy zniżka, jaką klient otrzymuje po dopełnieniu warunków była ciekawa, a nawet nieosiągalna dla ludzi nie biorących udziału w programie. Tego rodzaju poczucie docenienia może przynieść fantastyczne rezultaty.

Doskonale zdaje egzamin zrobienie badań przed rozpoczęciem tego rodzaju działań. Warto dowiedzieć się wprost od klientów jakiego rodzaju program lojalnościowy będzie dla nich Najlepszy, jakie gratisy czy innego rodzaju nagrody chcą otrzymać. Jeśli dobrze zaplanujemy i poprowadzimy program lojalnościowy, z pewnością zauważymy zwiększenie sprzedaży.
2023/09/16, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.