Na co warto zwracać uwagę odkupując używane auto?

Bardzo dużo ludzi decyduje się na kupno używanego samochodu. W wielu przypadkach wybór podyktowany jest kwestią ceny. Samochody z drugiej ręki są zazwyczaj znacznie tańsze, niemniej nie zawsze ich stan jest zadowalający. Zanim zatem zaczniemy rozważać kupno używanego pojazdu, powinniśmy mieć na uwadze kilka ważnych aspektów.
Ludzie sprzedający swój samochód, zazwyczaj mówią głownie o zaletach. Niejednokrotnie jednak po wizycie u specjalisty wychodzi na jaw, iż jednak pojawiają się różne usterki, jakie skrupulatnie zostały ukryte przez sprzedającego. Warto zatem próbować znaleźć różnego rodzaju mankamenty i usterki zanim postanowimy kupić konkretny samochód.

Subaru Impreza
Bloger: Grant.C
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Początkowo należy spojrzeć uważnie przede wszystkim na silnik, który niejednokrotnie kryje najwięcej śladów wieloletniego użytkowania pojazdu. Zazwyczaj sprzedawcy próbują skrzętnie zatuszować różne usterki silnika, ukrywając np. różne ślady wycieków. Należy więc spojrzeć w każdą szczelinę, żeby odkryć zawczasu wszelkie wady. Niezwykle istotne jest również, aby posłuchać pracy silnika, wychwytując wszelakie nieodpowiednie obroty czy inne niepokojące odgłosy, które mogą wskazywać na ewentualne usterki. Bardzo istotna jest również jazda próbna, podczas której również powinny ujawnić się niektóre uchybienia.

Następnym bardzo istotnym elementem dokładnej kontroli musi być geometria kół.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym interesującym wpisem? Świetnie. Zatem namawiamy - kliknij odsyłacz i przejdź do kolejnej strony po fakty.

Jeśli nie umiemy sami ocenić, czy wszystko jest poprawne, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą (choćby - strona www). Każdy profesjonalny autoserwis powinien służyć nam radą w tej kwestii. Należy się przyjrzeć także podłodze czy wzmocnieniom pod kątem korozji poszczególnych części.

Poczekaj minutę! Zainteresował Cię wpis? Masz ochotę na dalsze ekstra informacje (http://www.foliograf.pl/litery-przestrzenne-cn3e)? To miłe. Kliknij w podany link i przekieruj się do witryny z newsami na wybrany temat.

Niestety w tym przypadku zakup pojazdu pokrytego rdzą może wiązać się z ogromnym wydatkiem, który bardzo często może okazać się w konsekwencji totalnie nieopłacalny. Z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie auta, powinniśmy szczegółowo zapoznać się ze stanem najważniejszych elementów - najlepiej jest to zrobić wjeżdżając na podnośnik bądź kanał. Dopiero wówczas, gdy będziemy pewni, iż wszystkie ewentualne usterki zostały przez nas wykryte i będziemy w stanie tanim kosztem je naprawić, powinniśmy zastanowić się nad zakupem konkretnego pojazdu używanego.


Sprawdź też

Czy sprawdzaliśmy jak sprawują się na drodze opony Kleber?

Opony samochodowe
Bloger: Frank Weber
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jakie miejsca zmiany zjawią się jeżeli wprowadzimy opony letnie wrocław?
Musimy wymieniać nasze opony w zależności od panującej właśnie chwili roku, tak by posiadać gwarancję, że wciąż będą one zapewniały właściwą przyczepność, a zatem, że będziemy mieli zagwarantowane odpowiednie bezpieczeństwo na jezdni.
2019/04/18, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.