Zagwozdki ze zdefiniowaniem wyrazu "własność"

"Własność" to na pozór skomplikowane pojęcie. Intuicyjnie już dzieci kilkuletnie wiedzą co to pojęcie oznacza. Ta lalka jest moja, zaś tamta należy do Kasi, i wszystko oczywiste. Naruszenie czyjejś własności miewa nieprzyjemne efekty w formie oberwania grabkami azaliż foremką.

Spróbujmy jednak zdefiniować "własność" w sposób precyzyjniejszy, poza intuicyjny. Prawa autorskie do zdjęć - zwięźlej "własność", można ująć na 2 sposoby: w sposób negatywny, przez oznaczenie granic własności, zatem posiadaczowi wolno z obiektem zrobić wszystko co nie jest zakazane przepisami prawa (polecamy zapraszamy serdecznie) albo prawidłami współegzystowania społecznego.
naprawa laptopów drLaptop
Bloger: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A mówiąc językiem praktycznym - wolno mi z moim autem zrobić wszystko co chcę, pod warunkiem że nie będę rozjeżdżał staruszki na pasach oraz będę posiadał prawo jazdy. Wniosek z tego taki, że swój samochód mogę sprzedać, wynająć bądź też oddać nieodpłatnie. Z kolei od pozytywnej strony określamy "własność" określając co wolno posiadaczowi. Właściwe ustępy prawa (więcej informacji na http://www.avocatpologne.fr/champs-d%E2%80%99activite,31.html) cywilnego normują kwestie kupowania, zbycia albo odstępowania w wypadku prawa własności. Zamierzenie nie napisałem „przedmiot”, ponieważ prawa traktujące o własności obejmują także dobra nie materialne, takie jak własność intelektualna, znaki towarowe, a nawet tzw. markę, zatem zespół właściwości rozróżniających dany towar na rynku.


Sprawdź też

Prawa autorskie w internecie

Młotek sędziego
Bloger: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Znakowanie artykułu polega na przeznaczeniu tytuły, godła, skrótu literowego, terminu, znaku (bądź ich połączenia) w celu ułatwienia odróżnienia danego wyrobu od pozostałych, podobnych wyrobów. Znak towarowy może następować też w kształcie symboli albo graficznego zapisu, w zależności od wyobrażeń twórcy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.