Opodatkowanie za wynajmowanie mieszkanie

Jeżeli wynajmujesz własne mieszkanie, niewątpliwie zastanawiałeś się, jaki rodzaj opodatkowania wybrać. Co prawda mnóstwo osób wynajmuje własne mieszkania bez płacenia podatków, jednak niewątpliwie nie polecamy takiego pomysłu, bo może to spowodować wielkie problemy.
Gotówka
Bloger: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najemcy są naprawdę różni, a jeżeli pokłócicie się w jakiejś kwestii, taka osoba może napisać na Ciebie donos do urzędu skarbowego. Wówczas możesz liczyć się z drobiazgowymi kontrolami i wielkimi nieprzyjemnościami, a również oczywiście wymogiem zapłacenia zaległych podatków. Jeśli zatem nie chcesz mieć nieprzyjemności, na pewno bardzo polecamy Ci podpisanie z wynajmującym umowy i wysłanie jej do urzędu skarbowego. Wówczas zostaniesz poproszony o wybranie jednego ze sposobów rozliczania podatku.


Sprawdź też

Różnice w wysokości podatku w zależności od systemu opodatkowania wynajmujących dom

Pomieszczenie w domu
Bloger: vastateparksstaff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli wypożyczamy dom, to mamy prawo wyboru najbardziej opłacalnej rodzaju opodatkowania. Przy umowach najmu komplikacji podatkowych jest sporo i dotyczą one posiadacza domu. Kluczowym jest dobór rodzaju rozliczania z organem skarbowym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.