Wybór bramy do garażu. Decyzja na lata

W czasie budowy domu, jego właściciele muszą podjąć wiele poważnych decyzji, jakie powinny być odpowiednio przeanalizowane. Z racji tego, że dzisiaj w sumie każda rodzina posiada przynajmniej jedno auto, konieczna jest budowa garażu, jaki będzie je chronił przed szkodliwym wpływem czynników pogodowych. Jednym z podstawowych elementów garażu są oczywiście stosownie dobrane bramy garażowe. Jak je kupować, aby mieć gwarancję satysfakcji? Jakie ich cechy mają największe znaczenie?
garaże
Bloger: Travis Wise
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, należy zapoznać się z typami bram, które są proponowane na dzisiejszym rynku. Istnieje możliwość zamówienia bram rozwieralnych. W przeszłości charakteryzowały się one ogromnym zainteresowaniem, które dziś jednak zdecydowanie się zmniejszyło. Dostępne są też bramy uchylne, segmentowe i rolowane. Decydując się na określony produkt warto mieć głównie na uwadze ilość miejsca na podjeździe. Chociażby, bramy rozwieralne sprawdzą się tylko na wolnych podjazdach. Identycznie dzieje się w przypadku bram uchylnych, które współcześnie cieszą się ogromną popularnością. Jedynie bramy segmentowe i rolowane nie potrzebują wolnego miejsca oraz jednocześnie nie zajmują go już w środku garażu.

Ogromne znaczenie dla większości osób ma także sposób, w jaki brama jest otwierana. Jeżeli ceni się komfort, warto zastanowić się nad produktem, jakim są bramy wyposażone w napęd, obsługiwane odpowiednim pilotem. Dzięki temu nie trzeba będzie opuszczać auta, by otworzyć bramę i zaparkować samochód w garażu. Napęd elektryczny posiadają współcześnie bramy rolowane. W przypadku pozostałych bram wymagane jest jego założenie, co także trzeba mieć na względzie wybierając stosowny dla siebie produkt (przeczytaj więcej).

Sprawdź też

Cegła klinkierowa- wyjątkowo uniwersalny produkt, który możesz wykorzystywać na wiele rozmaitych sposobów

komin z cegły klinkierowej
Bloger: Krzysztof Lis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, który od dłuższego czasu z powodzeniem znajduje zastosowanie, jest cegła. Możemy odnaleźć ją w wielu domach, często też jako element ogrodzeń czy też nawet jako dekorację wnętrz. Uniwersalność tego materiału sprawia, że ma mnóstwo zwolenników wśród projektantów i klientów.


Rzecz jasna, duże znaczenie ma także kwestia ceny. Nie należy jednakże decydować się na najtańszy produkt, mając jedynie na względzie maksymalną oszczędność. Brama garażowa to z założenia element, jaki ma służyć kilkanaście lat, musi się więc cechować się najwyższą jakością.

Reasumując, ilość miejsca wewnątrz garażu oraz na podjeździe, jak też kwestia wygody to najważniejsze zagadnienia, o jakich trzeba pamiętać wybierając dla siebie najbardziej funkcjonalną bramę garażową. Na szczęście asortyment jest aktualnie na tyle zróżnicowany, że każdy znajdzie coś stosownego dla siebie - możesz przeczytać więcej informacji na www.wawsystem.pl.
2014/09/18, 16:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.