Musimy posiadać świadomość, że posiadamy najlepszych podwładnych

Bez wątpienia nikogo nie trzeba przekonywać, iż powodzenie firmy, zarówno na krajowym, jak i na międzynarodowym rynku, w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób swoje obowiązki sprawują jej podwładni. Przez to właśnie prezesi szukają coraz to nowocześniejszych i jednocześnie dokładniejszych metod na przeglądanie ich efektywności, lecz także i na motywowanie ich, tak żeby posiadać gwarancję, iż oni rzeczywiście dają z siebie wszystko.
Ocena 360 stopni jest naprawdę zróżnicowana

biurowce w Londynie
Bloger: La Citta Vita
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Im więcej posiadamy zdań o konkretnym podwładnym z przeróżnych źródeł, tym większa jest szansa na to, że będą one dokładne oraz iż będą pokazywały cały jego wizerunek. Przez to właśnie obecnie niesamowicie często przez prezesów jest stosowana ocena 360 stopni, która polega na puszczeniu ankiet pośród wszystkich ludzi z zakładu, jak i też kontrahentów, którzy posiadają bliską styczność z konkretnym człowiekiem, jak i także przez polecenie wypisania ankiety przez niego samego. Wtedy uzyskujemy tak dużą ilość informacji, iż będzie nam łatwo określić, w jaki sposób mija jego praca i czy odpowiada nam to, jak ona się przedstawia.

Systematyczne robienie takich badań zaoferuje najlepsze rozwiązania

przykładowy kwestionariusz ankiety
Bloger: Alberto G.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Powinniśmy pamiętać, że pracownik musi okazać się systematycznie zachęcany do wytężonej pracy, przez co będzie się stawał coraz bardziej lojalny względem firmy. Lecz również istotne jest to, aby regularnie i w równych odstępach czasu robić tego rodzaju ankiety, ponieważ wówczas będziemy mogli określić czy jego działania się nie odmieniają, czy ciągle działa identycznie intensywnie, a w razie czego ciągle będziemy mogli właściwie zareagować.


Sprawdź też

Ludzie to najistotniejsze dobro zakładu w 21 wieku

pracownicy
Bloger: US Department of Labor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeszcze zupełnie niedawno panowało przekonanie, iż podwładni mają przychodzić do pracy, angażować się całkowicie w wykonywanie własnych obowiązków, ponieważ w końcu za to otrzymują pieniądze, a następnie zakład ma radować się jak najlepszą opinią za jakość proponowanych usług. Na szczęście znacznie więcej prezesów wydaje sobie sprawę z tego, iż najistotniejszym dobrem jaki posiada zakład, nie jest wytwarzany przedmiot, ale ludzie, którzy go tworzą.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.