Mieszkanie w kredycie

Posiadanie własnego ”kawałka podłogi” to marzenie wielu z nas. Jeszcze trzydzieści lat temu lokali mieszkaniowych na rynku nie było za wiele i aby stać się posiadaczem mieszkania, trzeba było przez długi okres czekać nieugięcie na przydział lub w tylko sobie znany sposób zjednywać urzędników mających wpływ na to, kto i na jaki standard lokum może liczyć. A w obecnych czasach?
Fundusz hipoteczny DOM
Bloger: American Advisors Group
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wszystko uległo zmianie, także na rynku mieszkaniowym. Obecnie, teoretycznie Jan Kowalski może kupić sobie mieszkanie lub dom, skrojony na miarę jego marzeń i oczekiwań. Teoretycznie, dlatego, że do pełni szczęścia we własnym królestwie potrzeba “jedynie ” odpowiedniej kwoty pieniędzy. I w tym miejscu suma oznacza tysiące, nawet i miliony złotych, a o tak dużych pieniądzach wielu z nas może tylko pomarzyć.

Wówczas z propozycją przychodzą banki, które chętnie służą pomocą każdemu, kto posiada zdolność kredytową. Z ich ofert korzystają zresztą nawet i ci szczęśliwcy, którzy wprawdzie dysponują potrzebną kwotą, jednak wolą przeznaczyć ją na inne cele, zaś decydują się na kredyt hipoteczny. Kredyty dla seniorów również są powszechna praktyką .

Zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu w umownych terminach płatności, choć jest obowiązkiem, nie jest gwarancją przyznania kredytu hipotecznego.
Fundusz hipoteczny DOM
Bloger: FutUndBeidl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Instytucje bankowe wymagają, obok zdolności kredytowej, także stosownego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie kontraktu stanowi, jak można się domyślić hipoteka. Dzięki temu wierzyciel, w tym wypadku bank ma gwarancję, iż kredytobiorca nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia. Gdyby się okazało, że nie dostosujemy się do umowy, bank może wystawić przeciwko nam bankowy tytuł egzekucyjny .

Sprawdź też

Czy wykorzystanie z usług bankowości jest dla nas słuszne?

finanse
Bloger: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym niesłychanie trudno jest się obyć bez nakładów finansowych. W pewien sposób można także zaryzykować stwierdzeniem, że w wielu przypadkach posiadanie przez nas pieniędzy poniekąd determinuje nasze marzenia, wobec tego też w szeregu przypadków czynimy wszelkie wysiłki, aby nasz stan portfela na pewno był ogromnie zasobny. Niemniej tymczasem praktyka bardzo wyraźnie pokazuje nam, że często to zadanie nas przerasta, tym samym potrzebne jest nam odpowiednie ale i za jednym zamachem efektywne wsparcie.


Kredyty hipoteczne to przede wszystkim dość dobre oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) a co za tym idzie dogodne raty, z powodu udzielenia kredytu na wiele lat. Decyzja o ubieganie się o kredyt powinna być wcześniej dokładnie przemyślana. Najważniejsze to dostosować odpowiednią ofertę dla siebie a także dopasować ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.
2018/06/22, 13:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.