Mieszkanie w kredycie

Posiadanie własnego ”kawałka podłogi” to marzenie wielu z nas. Jeszcze trzydzieści lat temu lokali mieszkaniowych na rynku nie było za wiele i aby stać się posiadaczem mieszkania, trzeba było przez długi okres czekać nieugięcie na przydział lub w tylko sobie znany sposób zjednywać urzędników mających wpływ na to, kto i na jaki standard lokum może liczyć. A w obecnych czasach?
Fundusz hipoteczny DOM
Bloger: American Advisors Group
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wszystko uległo zmianie, także na rynku mieszkaniowym. Obecnie, teoretycznie Jan Kowalski może kupić sobie mieszkanie lub dom, skrojony na miarę jego marzeń i oczekiwań. Teoretycznie, dlatego, że do pełni szczęścia we własnym królestwie potrzeba “jedynie ” odpowiedniej kwoty pieniędzy. I w tym miejscu suma oznacza tysiące, nawet i miliony złotych, a o tak dużych pieniądzach wielu z nas może tylko pomarzyć.

Wówczas z propozycją przychodzą banki, które chętnie służą pomocą każdemu, kto posiada zdolność kredytową. Z ich ofert korzystają zresztą nawet i ci szczęśliwcy, którzy wprawdzie dysponują potrzebną kwotą, jednak wolą przeznaczyć ją na inne cele, zaś decydują się na kredyt hipoteczny. Kredyty dla seniorów również są powszechna praktyką .

Zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu w umownych terminach płatności, choć jest obowiązkiem, nie jest gwarancją przyznania kredytu hipotecznego.
Fundusz hipoteczny DOM
Bloger: FutUndBeidl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Instytucje bankowe wymagają, obok zdolności kredytowej, także stosownego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie kontraktu stanowi, jak można się domyślić hipoteka. Dzięki temu wierzyciel, w tym wypadku bank ma gwarancję, iż kredytobiorca nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia. Gdyby się okazało, że nie dostosujemy się do umowy, bank może wystawić przeciwko nam bankowy tytuł egzekucyjny .

Sprawdź też

Nietypowe sposoby finansowania nowych działalności gospodarczych

firma
Bloger: istock
Na podstawie danych z: istockphoto.com
Stworzenie od zera faktycznie sprawnie działającej i przynoszącej odpowiednie zyski firmy w żadnym przypadku nie jest proste. Jeżeli ktoś chce w dowolnej działalności tego typu uzyskać naprawdę zadowalające efekty, to powinien włożyć w coś takiego całe mnóstwo wysiłku oraz poradzić sobie z wieloma różnymi problemami, z jakimi spotykają się zazwyczaj początkujący przedsiębiorcy.


Kredyty hipoteczne to przede wszystkim dość dobre oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) a co za tym idzie dogodne raty, z powodu udzielenia kredytu na wiele lat. Decyzja o ubieganie się o kredyt powinna być wcześniej dokładnie przemyślana.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiony problem, odwiedź serwis import na zlecenie, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoją wiedzę.

Najważniejsze to dostosować odpowiednią ofertę dla siebie a także dopasować ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.
2023/09/08, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.