W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim bez pracy żyje sporo osób, najczęściej oferty pracy są nieciekawe i mało płatne

Na przestrzeni ostatnich lat dużo Polaków, zarówno młodych, jak starszych postanowiło wyjechać za granicę, w celu znalezienia lepszej pracy. Niejeden ufa, że nawet mniej prestiżowa praca, ale za lepsze wynagrodzenie zapewni im byt na oczekiwanym poziomie.


praca
Bloger: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wyjazd w poszukiwaniu większego zarobku jest popularna w licznych krajach Europy. Polacy najczęściej podróżują do Anglii i Niemiec. Jest to zrozumiałe, ponieważ państwa te są na tle naszego kraju bardzo zamożne i poziom życia jest o wiele wyższy.

W niewielkich miastach jest bardzo ciężko dostać ciekawą pracę. Zarobki są małe i nierzadko posady dostaje się z polecenia lub dzięki znajomym. Kryzysową sytuację mają osoby, które nie posiadają wielu kontaktów i zmuszeni są przeglądać oferty tylko przez urząd pracy lub internet.

Często jest tak, że ogłoszenia takie są fikcyjne, a zatrudnia się osoby wcześniej polecone. W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim, gdzie bez pracy życje sporo osób na tle innych regionów, najczęściej oferty pracy są marne i nieopłacalne. Na przykład po wpisaniu frazy “praca (zobacz oferty pracy konsultant telefoniczny) Chełm” znajdujemy propozycje typu roznoszenie ulotek, sprzedawca w sklepie, sprzątaczka, a lepsze oferty ukazują się bardzo rzadko. Poza tym należy wspomnieć, że na takie oferty od razu odpowiada masa osób, które mają nadzieję znaleźć lepszą pracę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.