W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim bez pracy żyje sporo osób, najczęściej oferty pracy są nieciekawe i mało płatne

Na przestrzeni ostatnich lat dużo Polaków, zarówno młodych, jak starszych postanowiło wyjechać za granicę, w celu znalezienia lepszej pracy. Niejeden ufa, że nawet mniej prestiżowa praca, ale za lepsze wynagrodzenie zapewni im byt na oczekiwanym poziomie.


praca
Bloger: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wyjazd w poszukiwaniu większego zarobku jest popularna w licznych krajach Europy. Polacy najczęściej podróżują do Anglii i Niemiec. Jest to zrozumiałe, ponieważ państwa te są na tle naszego kraju bardzo zamożne i poziom życia jest o wiele wyższy.

W niewielkich miastach jest bardzo ciężko dostać ciekawą pracę.

Aby odszukać nadzwyczajne treści w sieci, to na początku kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj i przejdź dalej (www.lexperts.pl/kancelaria-prawna-lexperts/) - na pewno nie będziesz żałować.

Zarobki są małe i nierzadko posady dostaje się z polecenia lub dzięki znajomym. Kryzysową sytuację mają osoby, które nie posiadają wielu kontaktów i zmuszeni są przeglądać oferty tylko przez urząd pracy lub internet.

Często jest tak, że ogłoszenia takie są fikcyjne, a zatrudnia się osoby wcześniej polecone. W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim, gdzie bez pracy życje sporo osób na tle innych regionów, najczęściej oferty pracy są marne i nieopłacalne. Na przykład po wpisaniu frazy “praca Chełm” znajdujemy propozycje typu roznoszenie ulotek, sprzedawca w sklepie, sprzątaczka, a lepsze oferty ukazują się bardzo rzadko. Poza tym należy wspomnieć, że na takie oferty od razu odpowiada masa osób, które mają nadzieję znaleźć lepszą pracę.

praca
W małych miejscowościach na ogół nie ma dużych zakładów. Również siedziby większych firm lokowane są w dużych miastach. Oczywiście zdarza się, że w regionie jest jest jakiś zakład, jednak zwykle miejsca pracy są tam już zajęte. W Stalowej Woli dużą rolę w napędzaniu gospodarki pełni huta oraz elektrownia. W ostatnich dwudziestu latach otworzyło się również wiele firm, głównie handlowych. W mieście produkuje się maszyny budowlane oraz sprzęt dla wojska. W okolicy i w mieście produkuje się poza tym liczne wyroby metalowe dla przemysłu, wyroby z plastiku oraz odlewy aluminiowe.
Pomimo tego bezrobocie jest dwa procent wyższe niż średnia krajowa.

Dalsza część
2020/11/19, 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.