Pozytywne aspekty posiadania konta w banku

Niestety, lokowanie pieniędzy pod poduszką to cały czas zakres działań starszego pokolenia. Z oporem reagującego na wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem - będąc przekonanym, że to po prostu nie ich epoka.

polski banknot
Bloger: Karl Baron
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Spośród osób "nieubankowionych", czyli nastawionych sceptycznie do ofert banków, największą grupą są właśnie seniorzy. Cały czas większość z nich woli dostawać emeryturę w gotówce od listonosza niż na konto, mimo że korzystanie z usług banku mogłoby być tańsze i bezpieczniejsze. A przecież wiek nie stanowi ograniczenia przy posiadaniu konta bankowego. Konto dla seniora to propozycja poświęcona właśnie osobom zaawansowanym wiekowo, zaś banki projektując ją, wsłuchują się w oczekiwania tej grupy osób.

Młodszym ludziom ciężko przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, czy też bez wykonywania transakcji finansowych online. Wiedzą, że bankowość elektroniczna w dużej mierze usprawnia życie, dbając jednocześnie o cenny czas.

Korzyści i plusów, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. W pierwszej kolejności - gwarantują bezpieczeństwo zgromadzonych środków, które spokojnie znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, ponieważ zwykle jest to konto procentowe, co oznacza, że nasze pieniądze (sprawdź aktualne kursy walut) „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp drogą internetową możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, wykonać szybki przelew oraz coraz częstsze płacenie rachunków bez pobierania prowizji. Oczekiwanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych z każdym dniem coraz bardziej odchodzi w zapomnienie, jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie "które konto wybrać?" nie uzyskamy wyraźnej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najważniejsze jest oprocentowanie konta. Poza tym należy z całą pewnością wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.
2024/03/13, 11:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.