Kamienie szlachetne – najważniejsza czwórka

Wywodzą się z wnętrza ziemi, to właśnie tam pośród law i skał tworzą się najwspanialsze okazy – kamienie szlachetne. Jeśli ciekawi Cię ten temat nie zdziwią Cię nasze typy, jednak dla początkujących i średnio-zaawansowanych nasz przegląd będzie wstępem i uzupełnieniem wiedzy.
śliczny szafir
Bloger: Tim Evanson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Diament. No przecież nie zdarzyć się inaczej. Jest to najbardziej twardy materiał, który spotykany jest w przyrodzie. To właściwie czysty węgiel, warto wiedzieć, że, to jedna z nielicznych substancji, która jest w stanie się spalić bez pozostawienia popiołu. Nie polecamy jednak tego typu zabaw z diamentem, korzystniej je przykładowo oszlifować.

Sprawdź też

Z jakiego miejsca uzbierać finanse na wyjazd urlopowy?

metafora poszukiwania pieniędzy
Bloger: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Spora część osób niemal przez cały rok snuje plany dotyczące wakacyjnego urlopu. Gdzie, kiedy i na ile czasu? To najczęstsze pytania dotyczące owego dylematu. Lecz równie istotna może być kwestia za co wyjedziemy na wakacje. Z uwagi na to, że mało kto w Polsce ma jakiekolwiek zasoby pieniężne, może okazać się, że większość osób finansuje swoje wakacyjne wyjazdy kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej tudzież wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Następstwa tej decyzji są w stanie negatywnie odbić się na naszych finansach czego efekty możemy odczuwać przez dłuższy czas.


Szmaragd, czyli zlepek atomów tlenu, glinu, krzemu i berylu. Szmaragdy cenione są od zawsze, nie inaczej jest obecnie, co warte odnotowania, w okresie średniowiecza ceniono je bardziej niż diamenty. W dzisiejszych czasach, najlepsze okazy są wyceniane na dość równym poziomie, co brylanty. Jaki mamy najpopularniejszy szmaragd? Bez wątpienia – Gwiazda Atochy. Jego wiek to ponad 400 lat, masa – 13 karatów. Jego dzieje były dramatyczne, zginął on pod wodami u wybrzeży Florydy, gdy wieziony był na największym hiszpańskim galeonie. Znaleziony ponownie w 1985, gdy statek odkryto i wydobyto z niego kosztowności.

Szafir (sprawdź tu) składa się z tlenku glinu, a jego piękna, niezwykła niebieska barwa to wynik działania jonów żelaza lub tytanu. Jest zdolny do ukazywania zdolności do generowania gwiaździstych smug (czyli asteryzm - smuga światła na powierzchni oszlifowanego kamienia), jednakże dobrze mieć na uwadze, iż szafiry potrafią także odznaczać się różnymi barwami. Spotykane są barwy od lekko żółtej po czerwoną a nawet fioletową. Spotykać można również odmiany zupełnie bezbarwne, zaś za najbardziej cenne uważa się szafiry niebieskie i czarne.

Bloger: stephend9
Rubin to niespotykana zbyt często i wysoko ceniona odmiana korundu, czyli jak w przypadku szafiru – tlenku glinu. Interesującą i oryginalną barwę zawdzięcza jonom chromu. Za najbardziej odkrywcze okazy uważa się te zawierające unkluzje („wstawki”) z rutylu. Taki dodatek skutkuje pojawieniem się dwóch ciekawych zjawisk optycznych. Pierwsze z nich, podobnie jak w przypadku szafiru, to asteryzm. Drugim natomiast jest błysk kociego oka, co oznacza poziomą smugę światła, która porusza się po powierzchni podczas jego obrotu. Warto jednakże dodać, iż rubiny z kocim okiem należą do rzadkości.

Nasze kolejne teksty są równie zajmujące, jak ten. Więc kliknij w link tutaj internetowa hurtownia spożywcza i oglądaj szczegółowe posty. Namawiamy!

Dodatkowe informacje na ten temat powie hurtownia jubilerska, link: .

Na pewno kamienie szlachetne pozostaną tymi okazami, jakie zawsze będą miały swoją wartość i swoich wielbicieli. Nic dziwnego, należy przyznać, że już pierwsze spotkanie z diamentem, szafirem, szmaragdem czy rubinem pozostawia niezwykłą pewność, iż oto mamy do czynienia z magią.
2018/12/14, 15:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.