Świat noworodka czyli co założyć, by było najwygodniej

Pieluszki wielorazowe istnieją w wielu wersjach. Wszystko po to, by rodziciele posiadali możliwość, a dziecko maksymalną wygodę i luksus noszenia. Ci, którzy zdecydowali się na pieluszki wielorazowe wiedzą też, że poruszanie się w tej rozmaitości to nieprosta historia. Pieluchy wielorazowe różnią się pomiędzy sobą wersją towarów, z jakich są utworzone, modelem, typem połączeń.

dziecko
Bloger: Mustela
Na podstawie danych z: Mustela
W nowoczesnych pieluchach użytkowane są nie jedynie bliska wszystkim bawełna, ale również tkaniny (szeroki wybór tkanin - kliknij) bambusowe, konopne, mikrofibra, polar. Przed przeciekaniem zabezpiecza otulacz zbudowany z wełny lub nowoczesnej tkaniny (infinitex.pl/tkaniny-ogniotrwale/) PUL. Złączenia bywają na rzepy, napy, troczki, guziczki. Są również takie, które nie posiadają żadnego złączenia i podtrzymują się na pupie malucha dzięki otulaczowi. Zastosowanie pieluszek wielorazowych jest niezwykle proste. Niemniej jednak zanim wyselekcjonujemy te najwspanialsze dla nas, trzeba odnaleźć się w gąszczu pieluch, których wzorów jest sporo. Kiedyś znienawidzona tetra współcześnie na nowo staje się atrakcyjna.

Dziecięcy sen
Bloger: Fabryka Materacy Janpol
Na podstawie danych z: Fabryka Materacy Janpol
Tradycyjnych pieluszek z tetry wykorzystują dwie grupy kobiet – pierwsze z nich to tzw. ekomamy, które przedkładają naturalny trend istnienia w przymierzu ze otoczeniem. Należy przyznać, że wyprodukowanie i wielokrotne pranie, i prasowanie kawałka bawełny jest mniej szkodzi środowisku, aniżeli wyrób i usunięcie na śmietnik jednej pieluchy jednorazowej. Druga grupa niewiast, selekcjonujących pieluchy z kieszonką (zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić), to rodzicielki najmłodszych alergików. Cera niektórych niemowląt nie znosi jednorazówek. Dla tego subtelnego i skłonnego do uczuleń dzidziusia naturalna, przewiewna i po wielokroć wymieniana tetra jest indywidualnym rozstrzygnięciem.

Zarówno ekomamy, jak i mamy uczuleniowców, posiadają także inne powody do sławienia akcesoriów jak pieluszki wielorazowe (odsyłam do tej strony). Codzienne stosowanie tetry jest dużo bardziej opłacalne aniżeli zastosowanie jednorazówek, które ustanowią poważny koszt w domowym budżecie. Prócz tego, maluchy podchowane na tetrowych pieluszkach ponoć prędzej nauczają się sikania do nocnika, albowiem więcej odczuły niedogodność spowodowaną wilgotną pieluszką.
2018/09/04, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.