Podstawowe wskazówki dla tych, co wynajmują lokale mieszkalne

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego mieszkania, z pewnością możesz mówić o dużym szczęściu. Obecnie mnóstwo ludzi nie ma gdzie mieszkać – kupno swojego mieszkania to tak duży wydatek, że praktycznie nikt w obecnych czasach nie może sobie na to pozwolić.

mieszkania
Bloger: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Praktycznie jedyną możliwością jest zakupienie mieszkania na kredyt albo taka niezła sytuacja, w której dostaniesz mieszkanie przykładowo od swoich dziadków. Jeśli jednakże w Twojej rodzinie nie ma takiego mieszkania, wtedy kategorycznie jedyną możliwością jest kupno mieszkania (mieszkania bielsko nowe) na kredyt. Jeśli zatem masz swoje mieszkanie, wówczas z pewnością możesz mówić o ogromnym szczęściu. O tym większym farcie możesz powiedzieć w wypadku kiedy w jednym mieszkaniu żyjesz, a drugie możesz przeznaczyć pod wynajem. To bez wątpienia da Ci regularne dochody co miesiąc i jest nader korzystne – nie bez powodu osoby, które mają wiele pieniędzy, inwestują je konkretnie w mieszkania (mieszkania deweloperskie bielsko biała). Jeśli masz takie mieszkania pod wynajem, wtedy bez wątpienia powinieneś zastanowić się nad tym, w jaki sposób odprowadzać podatki od takiego wynajmu. Oczywiście możliwość ukrycia dochodów z najmu przed urzędem skarbowym jest zazwyczaj kusząca, jednak kategorycznie nie rekomendujemy takiego rozwiązania – w długiej perspektywie może Ci ono przynieść więcej problemów niż zalet.


Sprawdź też

W życiu większości z nas pojawia się taki czas, gdy chcemy "zapuścić korzenie" w jednym miejscu

mieszkanie
Bloger: Images Money
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z początku jest to tylko szybka myśl, która z czasem przekształca się w działanie. Zaczynamy poszukiwania, planujemy, a czasem dostosowujemy wiedzione dotychczas życie pod kątem nowego miejsca zamieszkania. Kuszą nas zielone ogrody, strzeżone osiedla i nowatorskie pomysły.

Często obciążający najem podatek nie jest tak wysoki. dlatego bez wątpliwości nie warto ryzykować tak dużo dla zaoszczędzenia kilku groszy (więcej na temat podatku od wynajmu). Jeśli decydujesz się na najem mieszkania i opłacanie z niego podatków, wówczas musisz zdecydować, jaki sposób rozliczania się z urzędem skarbowym będzie dla Ciebie korzystniejszy. Możesz wybrać przykładowo rozliczenie w modelu progresywnym albo po prostu rozliczanie w formie stałego procentu. Oczywiście o tym, który model rozliczania jest dla Ciebie korzystniejszy, decyduje z pewnością tak sporo różnych czynników, że niemożliwe jest wybranie zawsze tej samej możliwości. Musisz zrobić symulację finansową i sprawdzić, który model jest dla Ciebie lepszy.
2017/07/12, 13:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.