Podstawowe wskazówki dla tych, co wynajmują lokale mieszkalne

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego mieszkania, z pewnością możesz mówić o dużym szczęściu. Obecnie mnóstwo ludzi nie ma gdzie mieszkać – kupno swojego mieszkania to tak duży wydatek, że praktycznie nikt w obecnych czasach nie może sobie na to pozwolić.

mieszkania
Bloger: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Praktycznie jedyną możliwością jest zakupienie mieszkania na kredyt albo taka niezła sytuacja, w której dostaniesz mieszkanie przykładowo od swoich dziadków. Jeśli jednakże w Twojej rodzinie nie ma takiego mieszkania, wtedy kategorycznie jedyną możliwością jest kupno mieszkania na kredyt. Jeśli zatem masz swoje mieszkanie, wówczas z pewnością możesz mówić o ogromnym szczęściu. O tym większym farcie możesz powiedzieć w wypadku kiedy w jednym mieszkaniu żyjesz, a drugie możesz przeznaczyć pod wynajem. To bez wątpienia da Ci regularne dochody co miesiąc i jest nader korzystne – nie bez powodu osoby, które mają wiele pieniędzy, inwestują je konkretnie w mieszkania. Jeśli masz takie mieszkania pod wynajem, wtedy bez wątpienia powinieneś zastanowić się nad tym, w jaki sposób odprowadzać podatki od takiego wynajmu. Oczywiście możliwość ukrycia dochodów z najmu przed urzędem skarbowym jest zazwyczaj kusząca, jednak kategorycznie nie rekomendujemy takiego rozwiązania – w długiej perspektywie może Ci ono przynieść więcej problemów niż zalet.


Sprawdź też

Dobre strony wynajmu nieruchomości za pośrednictwem agencji nieruchomości

hotel
Bloger: ICPD
Na podstawie danych z: ICPD
Serdecznie zachęcamy każdego, kto ma nowe mieszkanie i chciałby je wynająć, do korzystania z ofert przedsiębiorstw zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami. Zarządzanie najmem jest w Polsce stosunkowo nowe i jeszcze niezbyt cenione, naprawdę jednak warto przekonać się do takiego sposobu zarządzania swoimi nieruchomościami. Na czym polega zarządzanie lokalami? Najprościej kwestię ujmując, jest to oddanie wszystkich praw do zarządzania nieruchomością przez daną firmę. W zamian za to właściciel lokalu dokonuje comiesięcznych opłat na rzecz tej firmy, nie jest to w ogóle tak duża kwota, że nie byłoby to opłacalne dla właściciela nieruchomości.

Często obciążający najem podatek nie jest tak wysoki. dlatego bez wątpliwości nie warto ryzykować tak dużo dla zaoszczędzenia kilku groszy (więcej na temat podatku od wynajmu). Jeśli decydujesz się na najem mieszkania i opłacanie z niego podatków, wówczas musisz zdecydować, jaki sposób rozliczania się z urzędem skarbowym będzie dla Ciebie korzystniejszy. Możesz wybrać przykładowo rozliczenie w modelu progresywnym albo po prostu rozliczanie w formie stałego procentu. Oczywiście o tym, który model rozliczania jest dla Ciebie korzystniejszy, decyduje z pewnością tak sporo różnych czynników, że niemożliwe jest wybranie zawsze tej samej możliwości. Musisz zrobić symulację finansową i sprawdzić, który model jest dla Ciebie lepszy.
2019/01/04, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.