Podstawowe wskazówki dla tych, co wynajmują lokale mieszkalne

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego mieszkania, z pewnością możesz mówić o dużym szczęściu. Obecnie mnóstwo ludzi nie ma gdzie mieszkać – kupno swojego mieszkania to tak duży wydatek, że praktycznie nikt w obecnych czasach nie może sobie na to pozwolić.

mieszkania
Bloger: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Praktycznie jedyną możliwością jest zakupienie mieszkania na kredyt albo taka niezła sytuacja, w której dostaniesz mieszkanie przykładowo od swoich dziadków. Jeśli jednakże w Twojej rodzinie nie ma takiego mieszkania, wtedy kategorycznie jedyną możliwością jest kupno mieszkania (mieszkania bielsko nowe) na kredyt. Jeśli zatem masz swoje mieszkanie, wówczas z pewnością możesz mówić o ogromnym szczęściu. O tym większym farcie możesz powiedzieć w wypadku kiedy w jednym mieszkaniu żyjesz, a drugie możesz przeznaczyć pod wynajem. To bez wątpienia da Ci regularne dochody co miesiąc i jest nader korzystne – nie bez powodu osoby, które mają wiele pieniędzy, inwestują je konkretnie w mieszkania (mieszkania deweloperskie bielsko biała). Jeśli masz takie mieszkania pod wynajem, wtedy bez wątpienia powinieneś zastanowić się nad tym, w jaki sposób odprowadzać podatki od takiego wynajmu. Oczywiście możliwość ukrycia dochodów z najmu przed urzędem skarbowym jest zazwyczaj kusząca, jednak kategorycznie nie rekomendujemy takiego rozwiązania – w długiej perspektywie może Ci ono przynieść więcej problemów niż zalet.


Sprawdź też

W jakim mieście najlepiej nabyć lokal do wynajęcia?

budowa
Bloger: AdHorizon Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: AdHorizon Sp. z o.o.
Koszty apartamentów w Polsce różnią się bardzo mocno. W niektórych miastach potrafią być nawet połowę mniejsze niż w większych miastach. Zależne jest to oczywiście od dużej ilości zmiennych takich jak ilość mieszkańców w mieście czy poziom funkcjonowania gospodarki. Całkiem dobrym rozwiązaniem dla wielu osób szukających równowagi pomiędzy kosztami mieszkań a perspektywami jakie daje nam życie w określonym mieście, jest postawienie na takie miasto jak Gdańsk.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.