Wiele osób ma podobny dylemat - posiadają pomysł na biznes, jednak nie dysponują odpowiednią ilością funduszy na rozpoczęcie działalności. Czy istnieje szansa na samodzielne kreowanie biznesowej przyszłości?
Dotacje dla nowych firm to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy chcieliby założyć działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już istniejącego biznesu, jednak nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych środków.

Bloger: Kat Veilux
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest zrealizować przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy oferowanej przez
fundusze unijne czy urzędy pracy na pewno znacząco wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej postrzegania na rynku. Wychodząc z założenia, że choć część tych przedsiębiorców będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku - istnieją szanse, że będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.klikaj prawnik rodzinny warszawa
prawnik rodzinny warszawa
W przypadku środków pochodzących z Unii Europejskiej, jak na przykład dotacje dla nowych firm, musimy mieć na uwadze, iż samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania - dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami.
Prowadzenie firmy jest relatywnie proste, kiedy na bieżąco
przychody pokrywają najnowsze wydatki. To jednak sytuacja idealna, która w realnym świecie nie zawsze prezentuje się tak kolorowo. Ciężko w takim okresie obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową.
Jeżeli zobowiązań w firmie mamy sporo, raty kredytu są wyższe comiesięczne przychody, nietrudno popaść w długi. W takich chwilach dobrze jest skorzystać z ofert banku i konsolidować zobowiązania. Przed podpisaniem umowy z bankiem należy jednak przemyśleć finansowe możliwości firmy i liczyć się z obowiązkami. Jeśli ma to nam pomóc w spłacie zadłużenia, a pojedyncza rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów - konsolidacja jest najlepszym rozwiązaniem.