Alba jako najlepszy strój komunijny

Chociaż tegoroczny komunijny sezon raczej dobiegł już końca, bo komunie zwykły odbywać się w maju, biznes komunijny kręci się nadal. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy w naszym kraju raczej nie żyło się zbyt bogato, komunia była zdecydowanie bardziej duchowym przeżyciem, aniżeli dzisiaj.
Ubrania na pierwszą komunię
Bloger: ubiory-komunijne.pl
Na podstawie danych z: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wtedy dzieci nie dostawały tylu prezentów na komunię, ile teraz. A zamiast tabletów, quadów, czy smart fonów, prezentem był łańcuszek ze złota, czy zegarek, który nosiło się potem przez długie lata. Obecnie priorytety zmieniły się nieco, ale pomimo tego, pewne rzeczy związane z komunią, pewne fakty pozostały takie same, pozostały niezmienne. Jakie to fakty?

Sprawdź też

8 zasad oficjalnej garderoby modnego faceta

Moda męska na karnawał
Bloger: Digel
Na podstawie danych z: Digel
Obecnie elegancki mężczyzna to człowiek nastawiony na sukces i doskonale dobrze wie, co chce osiągnąć. Często właśnie poprzez swój strój manifestuj pozycję społeczną. Z reguły wie, że powinien dbać o swój wizerunek, który jest jego najlepszą wizytówką.Zakup stylowych ubrań do dobra inwestycja, gdyż dobrze ubrany mężczyzna jest lepiej postrzegany przede wszystkim w środowisku biznesowym. Na przykład podczas spotkania z klientem, czy w innych typowych sytuacjach biznesowych liczy się pierwsze wrażenie, stąd też warto uzupełnić swoją garderobę.


Po pierwsze ubiór. Kiedyś dzieci przystępowały do Komunii Świętej, ubrane w odświętne, galowe stroje. Najczęściej ubierano garnitury, dostojne sukienki, czy alby komunijne. Niewiele się dziś w tej kwestii zmieniło. Dzieci nadal wyglądają odświętnie, wkładając alby. Jakiedobre strony ma ubieranie dzieci w alby, zamiast w sukienki, czy garnitury?
Bloger: Superfoto.pl
Przede wszystkim wszystkie dzieci wyglądają identycznie. Nikt nie czuje się „lepszy”, czy „gorszy”, ponieważ wszyscy są tak samo ubrani. Wiadomo, że jeśli chłopcy pójdą ubrani w garnitury, a dziewczynki w sukienkach, na pewno jedni będą posiadać ładniejsze sukienki, inni zaś z nieco niższej półki. Ponadto rzecz pójdzie jeszcze o garnitury. Chłopcy pochodzący z bogatszych rodzin, zapewne będą ubierać lepsze, bardziej ekskluzywne garnitury, a ci mniej zamożni, włożą garnitury z drugiej ręki, bądź garnitury raczej kiepskich marek. Co najważniejsze, alby na komunię nie są drogie, a zazwyczaj wyglądają identycznie. Najczęściej krój alb w tej samej parafii nie zmienia się z roku na rok, dlatego zawsze można kupić albę od kogoś, z drugiej ręki. nikt się przecież nie zorientuje sprawdź pełną propozycję pod adresem na alby ciągle cieszą się popularnością. Niektórzy rodzice kupują dziecku nawet dwie, czy trzy alby, by wymigać się od codziennego prania podczas Białego Tygodnia, kiedy to dzieci codziennie uczęszczają na Mszę Świętą do kościoła. Pomimo wielu różnic, pomiędzy dzisiejszymi komuniami u różnych ludzi, o różnym statusie majątkowym, te alby mogą wszystkich zjednoczyć. Dzięki albom, wszystkie dzieci tak samo są ubrane, a to na pewno niesie wiele pozytywów (dodatkowe info na ).
2019/05/09, 16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.