Ciężko dzisiaj znaleźć dobrą pracę

Ciężko w dzisiejszych czasach dostać opłacalną pracę. Młode osoby, którzy ukończyli studia borykają się z tym problemem. Często ma miejsce, że świeżo po studiach absolwent nie pracuje bardzo długi okres czasu, lub pracuje w zawodzie, który wcale nie jest związany z kierunkiem, jaki studiował. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Przede wszystkim aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że praktycznie większość młodych osób chce studiować, na ogół studia są darmowe, przynajmniej pierwszy kierunek. Poza tym pracodawcy zatrudniają tylko osoby z wyższym wykształceniem.
praca
Bloger: Fabian Linzberger
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dochodzi nierzadko do sytuacji, w której osoba szukająca pracownika oczekuje od osoby, którą pragnie zatrudnić na stanowisku sprzedawcy nie tylko ukończonych studiów, ale także władania obcymi językami na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Ukończenie studiów w dzisiejszych czasach nie jest czymś prestiżowym, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech kierunków, najlepiej z sukcesami na olimpiadach naukowych, w dodatku dobrze, aby człowiek znał minimum dwa obce języki na poziomie bardzo dobrym i oczywiście przydało by się, aby miał już jakieś doświadczenie w pracy, nawet niezwiązanym ze studiami. Wtedy bez wątpienia dostanie dobrą pracę.

Sprawdź też

Transport z Chin to dużo papierkowej roboty

Ulice w Chinach
Bloger: Azchael
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Cenione rozwiązania, jakie cieszą się ogromnym zaciekawieniem na rynku, pasują klientom. Możliwości będące na wyciągnięcie ręki spełniają wymagania osób, co znajdują się w sytuacji konieczności transportowania rozmaitego typu towarów z Chin. Patrząc na opcję taką jak agencja celna dostosowuje każdą ofertę indywidualnie, więc wskazane jest sprawdzić możliwości już teraz.


Jednak niestety nie każdy młody człowiek jest tak wyjątkowo zdolny, aby być w stanie tak wiele dokonać. Wielokrotnie ukończenie jednego kierunku stwarza wiele trudności i młody absolwent otrzymuje papier bez dodatkowych sukcesów, znajduje się w sytuacji, kiedy trudno będzie mu dostać opłacalną pracę, a już bez wątpienia w wyuczonym zawodzie. Więcej o pracy na
praca
Bloger: Tim Regan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wyjątkiem oczywiście są studia bardzo przyszłościowe jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp. Większość kierunków jednak, szczególnie humanistycznych, mimo że rozwija intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie gwarantuje szybkiego sukcesu zawodowego. Osoby po takich studiach nierzadko są w ciężkiej sytuacji niejako podwójnie - pragnąc kształcić się intelektualnie muszą robić to po godzinach, ponieważ praca jaką mogą wykonywać, przy czym też nie bez problemu, to często zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.

Trzeba dobrze przemyśleć swoje priorytety przed decyzją o studiach oraz zastanowić się nad swoimi możliwościami. Warto zbadać rynek pracy. Nie wystarczy wpisać oferty pracy grodzisk mazowiecki w wyszukiwarkę, trzeba pomóc sobie stosownymi wynikami badań. Być może niejeden z nas odnajdzie się lepiej wykonując na przykład zawód kucharza. Praca Jaworzno okaże się lepsza pod względem wynagrodzenia oraz pozwoli lepiej realizować swoje plany i marzenia.
2018/11/29, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.