Ciężko dzisiaj znaleźć dobrą pracę

Ciężko w dzisiejszych czasach dostać opłacalną pracę. Młode osoby, którzy ukończyli studia borykają się z tym problemem. Często ma miejsce, że świeżo po studiach absolwent nie pracuje bardzo długi okres czasu, lub pracuje w zawodzie, który wcale nie jest związany z kierunkiem, jaki studiował. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Przede wszystkim aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że praktycznie większość młodych osób chce studiować, na ogół studia są darmowe, przynajmniej pierwszy kierunek. Poza tym pracodawcy zatrudniają tylko osoby z wyższym wykształceniem.
praca
Bloger: Fabian Linzberger
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dochodzi nierzadko do sytuacji, w której osoba szukająca pracownika oczekuje od osoby, którą pragnie zatrudnić na stanowisku sprzedawcy nie tylko ukończonych studiów, ale także władania obcymi językami na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Ukończenie studiów w dzisiejszych czasach nie jest czymś prestiżowym, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech kierunków, najlepiej z sukcesami na olimpiadach naukowych, w dodatku dobrze, aby człowiek znał minimum dwa obce języki na poziomie bardzo dobrym i oczywiście przydało by się, aby miał już jakieś doświadczenie w pracy, nawet niezwiązanym ze studiami. Wtedy bez wątpienia dostanie dobrą pracę.

Sprawdź też

Kondycja rynku pracy kiedyś i dziś

Praca w branży IT
Bloger: hackNY.org
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czy ktoś ma w pamięci jeszcze czasy, kiedy zupełnie wystarczało raz osiągnięte wykształcenie? Zdecydowanie, na pewno odnajdą się takie osoby. Mało ludzi mogło pójść na studia, tak więc nie było za dużo osób z wyższym wykształceniem, reszta uczyła się w technikach i zawodówkach.


Jednak niestety nie każdy młody człowiek jest tak wyjątkowo zdolny, aby być w stanie tak wiele dokonać. Wielokrotnie ukończenie jednego kierunku stwarza wiele trudności i młody absolwent otrzymuje papier bez dodatkowych sukcesów, znajduje się w sytuacji, kiedy trudno będzie mu dostać opłacalną pracę, a już bez wątpienia w wyuczonym zawodzie. Więcej o pracy na http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/biala-podlaska
praca
Bloger: Tim Regan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wyjątkiem oczywiście są studia bardzo przyszłościowe jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp. Większość kierunków jednak, szczególnie humanistycznych, mimo że rozwija intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie gwarantuje szybkiego sukcesu zawodowego. Osoby po takich studiach nierzadko są w ciężkiej sytuacji niejako podwójnie - pragnąc kształcić się intelektualnie muszą robić to po godzinach, ponieważ praca jaką mogą wykonywać, przy czym też nie bez problemu, to często zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.