Z jakiej przyczyny trzeba zadbać o dobrą gaśnicę?

Życie bywa nieprzewidywalne. Liczba niebezpieczeństw, jakie codziennie czekają na człowieka jest rzeczywiście dość duża, tym samym należy postarać się przed nimi uchronić. Niestety, wiele osób bagatelizuje ewentualne zagrożenia, co jest znaczącym błędem. Przykładem mogą być na przykład kierowcy, którzy nie dbają o to, żeby w ich samochodach zawsze znajdowała się w pełni wyposażona apteczka.


Czerwona gaśnica
Bloger: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych elementów w każdym samochodzie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. W czasie wypadku, kiedy istnieje prawdopodobieństwo wybuchu lub zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale także osoby, które się w nim znajdują albo są w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe z reguły są rzeczywiście małe, nie zabierają więc dużo miejsca, a ich ceny są raczej korzystne.

Podobną gaśnicę warto posiadać również w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona pomocna.

Jeżeli sądzisz, że musisz znaleźć zbliżone posty, to zobacz wskazówki ze strony - to nieco odmienny punkt widzenia, ale także jest warty polecenia.

Dodatkowo, można
Ludzie korzystający z gaśnicy
Bloger: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
uprzednio przetestować sposób jej wykorzystania, co będzie gwarancją, że w sytuacji zagrożenia każda osoba będzie potrafiła się nią dobrze posłużyć. Gaśnice domowe są czasami większe, jednak też bez trudności można je dostać. Taki asortyment zazwyczaj proponują między innymi sklepy z wyposażeniem BHP. Rzecz jasna, priorytetem jest szczegółowe sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak też domowa, jest sprawna. Czasami bowiem zdarza się, że gdy posiada się ją już bardzo długi czas, sprzęt może w istotnym momencie zawieść (sprawdź przykłady).

Gaśnice nie są dużym wydatkiem, a czasem ratują ludzkie życie oraz zdrowie. Warto o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobowiązani do ich przewożenia w pojeździe, niemniej dosyć często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest skrajną nieodpowiedzialnością. Przed zakupem trzeba zorientować się, które gaśnice są faktycznie najbardziej polecane.

Pamiętaj, że pokrewne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tu, a pokażą Ci się przydatne informacje (https://www.poldannet.pl/pl) oraz dzięki temu dowiesz się więcej detali na opisywany temat.

Dodatkowo, trzeba też dokładnie przemyśleć miejsce, w jakim gaśnice się będzie przechowywało, zwłaszcza w domu. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, by być w stanie jej użyć w razie takiej konieczności. Pożary zdarzają się niestety dosyć często, o czym wiele osób zapomina, myśląc, że ich taka tragedia nie dotknie.
Na podstawie danych z: Gemmar.com.pl
2021/12/10, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.