Konta firmowe dla przedsiębiorców

Wielu przedsiębiorców podczas wypełniania wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy, zadaje sobie pytanie dotyczące potrzeby założenia konta firmowego. A jest to istotna kwestia ponieważ o sytuację finansową firmy należy zadbać od już na początku biznesowej drogi. Co możemy zyskać zakładając konto firmowe?
dokumenty z baknku
Bloger: Sean MacEntee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W zasadzie zamysłem konta firmowego jest wyodrębnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Przede wszystkim pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, kiedy właściciel firmy otrzymuje środki finansowe także z innego źródła. Po drugie, w przypadku kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w CEIDG, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się niefortunny, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

Sprawdź też

W jaki sposób efektywnie pomnażać swoje pieniądze?

pieniądze
Bloger: Przemysław Szabłowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na pewno większość z nas posiada nawet niewielkie oszczędności, które trzymamy najczęściej „na czarną godzinę”. Jest to oczywiście bardzo mądre podejście, gdyż w końcu przyszło nam żyć w czasach, w których różne trudności finansowe mogą na nas spadać kompletnie niespodziewanie, zaś właśnie tego typu oszczędności często są wówczas niezwykle przydatne. Warto jednak zauważyć, że mimo wszystko wielu ludzi podchodzi do kwestii oszczędzania w raczej mało odpowiedni sposób, tym samym marnując ogromny potencjał tkwiący w zbieranych przez siebie pieniądzach.


spotkanie firmowe w banku
Bloger: University of the Fraser Valley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dobrym krokiem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą ma swój prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Wówczas jest szansa na ominiecie prowizji związanych z przelewaniem środków między kontami.

Jeszcze do niedawna prowadzenie konta firmowego wiązało się z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Sytuacja się jednak zmieniła i w obecnej chwili banki nie pobierają wysokich opłat, a co więcej możemy liczyć na bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie działalności jest stosunkowo proste, kiedy regularnie przychody pokrywają bieżące wydatki. To jednak sytuacja idealna, która niestety nie zawsze prezentuje się tak kolorowo. Niełatwo wtedy zaradzić tej sytuacji bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową. Jeśli stawiamy na rozwój firmy lub po prostu potrzebujemy środków na bieżącą działalność, dobrze jest zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm.

Kredyty hipoteczne to przede wszystkim korzystne oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) i niższe raty, ze względu na długi okres kredytowania. Decyzja o ubieganie się o kredyt powinna być wcześniej dokładnie przemyślana.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na opisywany temat, poczytaj również (http://profill.com.pl/oferta) nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe fakty.

br>
Jeżeli myślisz, że taki tekst jest warty uwagi, sprawdź na serwisie (http://sfinansujauto.pl/) inne tego typu informacje - z pewnością też będą dla Ciebie wartościowe.

Należy wybrać najlepszą ofertę dla siebie oraz dobrać ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.
2020/03/27, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.