Reklama w miastach - kilka spostrzeżeń na jej temat

Tak zwany outdoor, inaczej reklama zewnętrzna, w obecnym świecie występuje bardzo często. Ludzie mieszkający w miastach właściwie już dawno przyzwyczaili się do obecności ogromnych reklam, które przyciągają uwagę, są wielokolorowe, jaskrawe, niekiedy świecące. Zwłaszcza w nocy można to zaobserwować w postaci setek rozmaitych świateł reklam i neonów.
Reklama (zobacz http://www.studioprinter.pl) LED obecnie także zyskuje znaczną popularność ze względu na nowoczesność przy sporej opłacalności stosowania. Generalnie wielu ludzi dziwi i oburza wykorzystywanie reklamy outdoorowej, w szczególności gdy jest ona wielkiego formatu i znajduje się na obiektach będących zabytkami.

W zasadzie w żadnej sytuacji nie jest to estetyczne, gdy wielki billboard przedstawiający sklep odzieżowy wisi na którejś z zabytkowych kamienic w rynku przykładowo wrocławskim. Poza tym jednak nierzadko dochody z takiej reklamy przeznaczone są przykładowo na remont tego obiektu, a więc na cel zdecydowanie pożyteczny.

Reklama (zobacz sprawdź tą witrynę http://www.studioprinter.pl) wielkoformatowa
przykład reklamy
Bloger: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Charakterystycznym typem reklamy outdoorowej jest reklama wielkoformatowa, czyli taka, która ma ponad 100 metrów kwadratowych (więcej - billboardy Kraków). Bywa montowana na rozmaite sposoby, przybiera także różnorodne postaci. Może na przykład mieć charakter wolnostojący, być oświetlona lub nie. Najczęściej takie wolnostojące reklamy są wyposażone w swoje własne źródło światła. Ponadto nierzadko zdarza się, że taka reklama umieszczana jest na obiektach, przybierając ogromne rozmiary. Firmy, które decydują się na reklamowanie w ten sposób, muszą posiadać odpowiednie na to środki. Zdarza się również, że reklama tego rodzaju zawieszona jest na rusztowaniu w trakcie remontu danego budynku.


Pozostałe formy
przykładowa reklama na billboardzie
Bloger: Mikey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niedawno bardzo popularne stało się przykładowo umieszczanie reklam na środkach komunikacji miejskiej (przeczytaj także). Autobusy i tramwaje z przyklejoną kolorową folią poruszają się przykładowo po wielu polskich miastach. Wielu ludzi spiera się, czy takie rozwiązanie wygląda estetycznie, poza tym dla pasażerów danego pojazdu nie jest to komfortowe z uwagi na niemożność swobodnego wyglądania przez okno. Popularne są także tak zwane citylighty, czyli reklamy świetlne umieszczane w najbardziej uczęszczanych punktach, na przykład na przystankach autobusowych. Wyświetlacze LED także są bardzo popularną metodą reklamy w tego typu miejscach.
2018/06/20, 18:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.