Jakim sposobem zdobyć dofinansowanie z UE?

Jeżeli zastanawiamy się nad tematem dotacji z Unii Europejskiej, powinniśmy rozważyć jedną z dogodnych możliwości, którą jest skorzystanie z leasingu. Trzeba jedynie spełnić parę wymagań, aby bez kłopotów skorzystać z przedstawianej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro
Bloger: Butz.2013
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Trzeba rozpocząć od tego, że leasing dofinansowany z UE jest adekwatny dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą kupić sprzęty, narzędzia lub nieruchomości. Dobrze jest tutaj jednak zaznaczyć, iż fundusze unijne dla małych firm i dla średnich firm są dużo chętniej przydzielane, niźli dla tych największych. Bez znaczenia jest rodzaj działalności - jest on obojętny. W jaki sposób w takim razie można uzyskać dofinansowanie?

Pierwszym etapem jest sklasyfikowanie kosztów, a zatem zorientowanie się czy wchodzą one do jakiejkolwiek refundacji. Jeżeli nie ma dla nas odpowiedniego programu, nic nie zrobimy. Bez trudu przejdą wydatki na zakup potrzebnych do pracy maszyn czy ich instalację. W następnej kolejności należy wybrać firmę leasingową, z którą chcemy podpisać umowę i spisać należyty wniosek.

Aby znaleźć podobne informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link (http://minemaster.eu/pl/wiertnice/face-master-2-3), a przeczytasz tam niezwykle ciekawe wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

Umowa może być zawarta dzień po i staje się podstawą do uzyskania wsparcia finansowego z Unii Europejskiej. Wymagana jest jeszcze faktura, np. na zakup maszyny, a potem czekamy już tylko na rozpatrzenie naszego wniosku. Wydaje go organ rozporządzający funduszami unijnymi. Od czego zależna jest wysokość dofinansowania? Nade wszystko od kosztów związanych z wykonanymi zakupami, ale należy podkreślić, że nie może być ona większa niźli średnia wartość rynkowa konkretnego sprzętu lub przedmiotu. Wycenić go można indywidualnie bądź u rzeczoznawcy, który zna się na rzeczy oraz profesjonalnie wykona powierzone mu zadanie.

Sprawdź też

Dlaczego warto przechowywać oszczędności na koncie w banku

bank
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za free. Jednak, co kryje się pod tym za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za prowadzenie go musze już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty konkretnego banku. Są banki, które proponują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To naprawdę dobra oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. dostępność wszystkich bankomatów za darmo sprawa, że musimy, co miesiąc uiszczać opłatę w wysokości dziesięciu złotych, czyli w okresie całego roku sto dwadzieścia złotych idzie na prowadzenie konta.


Dzięki wymienionym wskazówkom łatwiej będzie starać się o otrzymanie dofinansowania unijnego.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia związane z tą problematyką, to kliknij ten link i zobacz - z pewnością Cię to zaintryguje!

Warto pamiętać, aby stosować się do wszystkich zaleceń oraz wytycznych, gdyż ochroni to nas przed napotkaniem niepotrzebnych kłopotów i wydłużeniem się koniecznego postępowania. Wsparcie finansowe może bardzo pomóc nam w rozwoju i wybiciu się spośród szerokiej konkurencji panującej na rynku. W innym wypadku szybko możemy stracić swoją czołową pozycję i będziemy zmuszeni martwić się o dalszy los firmy bądź nawet zamknąć swoją działalność. Bank BGŻ
2020/02/20, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.