Przy kierowaniu własną firmą warto optymalizować wydatki

Prowadzenie firmy może się wydawać bardzo uciążliwe. Niestety jest w tym zdefiniowaniu sporo prawdy, zwłaszcza, że w Polsce nie ma do tego dobrego klimatu. Każdy polityk, każda partia obiecuje zmienić tę sytuacje, lecz jak już jest przy władzy to „dowala” także po swojemu.
usługa faktoringu
Bloger: Nguyen Hung Vu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mimo takich działań, nie należy się podłamywać, bo własna firma to czasem jedyna szansa, by zrealizować swoje plany zawodowe. O czym w takim razie należy pamiętać?

Wiadomo, o oszczędzaniu! I to w każdym momencie prowadzenia firmy. Weźmy przykładowo takie biuro, a raczej jego wyposażenie. Nie musisz mieć tam piór ze złotymi stalówkami czy innych oryginalnych artykułów, na które nikt nie będzie zwracał uwagi. Urządź je w takim stylu, by było przyzwoicie, lecz i oszczędnie.

W tym samym momencie, nieocenioną oszczędnością jest... czas. Jak mówi znane przysłowie: czas to pieniądz, pamiętajmy, aby go zawsze dobrze wykorzystywać. Musimy więc tak się zorganizować w biurze, aby wszystkie niezbędne przedmioty były pod ręką. Gdy to zaniedbamy to zawsze będziemy musieli udać się do sklepu, kiedy nagle skończą się na przykład spinacze do papieru. pamiętajmy więc, żeby planować, więc zakupy wcześniej, jednocześnie sprawdzajmy, w którym miejscu jest najtaniej.


Sprawdź też

Polecany sposób niszczenia niepotrzebnych dokumentów firmy.

Stos dokumentów
Bloger: naniani
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rozwój ofert na rynku a radość klientów korzystających z usług. Usługi na zadziwiającym poziomie|Świetny poziom cenionych rozwiązań. Rekomendacja klientów jest znakomitą reklamą dla reszty


faktura
Bloger: Daniel X. O'Neil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bardzo istotna w każdej firmie jest księgowość. Zaniedbanie w tej dziedzinie może nas kosztować naprawdę sporo nerwów, tak więc powinniśmy zapanować nad tym zagadnieniem. Nie ważne, iż nie rozumiemy pojęć księgowych, nie orientujemy się w tych wszystkich kruczkach prawnych, jeśli bowiem prowadzimy firmę ponosimy odpowiedzialność za prowadzoną ewidencję. Możemy rzecz jasna wynająć biuro rachunkowe, które będzie obsługiwało za nas te formalności, możemy jednak spróbować samemu (komputerowy obieg rachunków). Dostępnych jest wiele pomocnych narzędzi, do księgowania, jak i system do fakturowania.

Podobnie musimy zadbać o prawidłową dokumentację wszystkich dokumentów. Wiele z nich trzeba przechowywać wiele lat. Musimy mieć to na uwadze, bowiem może wydarzyć się sytuacja, że Urząd Skarbowy lub inna instytucja zwróci się do nas po niezbędne dokumenty, które trzeba będzie przedłożyć... Jeśli nie będziemy mieli ich na stanie czekają nas nieprzyjemności. To bardzo istotne. Niektórzy bagatelizują ten problem aż do pierwszej kontroli jakiejś instytucji. Nie możemy tych spraw lekceważyć, w przeciwnym razie jeden papierek może pogrzebać naszą firmę.
2014/09/02, 14:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.