Nowoczesne metody zarządzania projektami - sprawdź możliwości

Zarządzanie przedsiębiorstwem związane jest z duża liczbą obowiązków, a co najważniejsze z ogromną odpowiedzialnością. Odpowiadać należy bowiem nie tylko za powodzenie lub ewentualnie porażkę przedsiębiorstwa jako jednego organizmu, ale także za wszystkich zatrudnionych ludzi. Można to zauważyć szczególnie na przykładzie wielkich firm, które takich osób zatrudniają ogromne ilości. Ponadto kierowanie przedsiębiorstwem to podejmowanie ważnych decyzji w rozmaitych sprawach, często z pozoru nieważnych.

przestrzeń biurowa
Bloger: Sylvain Kalache
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie firmy podejmują różnego rodzaju działania dla zwiększenia swojej efektywności. Wdrażane przez spółkę przedsięwzięcia pojawiają się nierzadko po sobie, niekiedy także wdrażanych jest parę na raz. W zdecydowanej większości przypadków nad projektami tego rodzaju pracują konkretnie zbudowane zespoły ludzi. To z tego głównie powodu współcześnie u przyszłych zatrudnionych w tak dużym stopniu docenia się zdolność do efektywnej pracy w grupie, która to opiera się na wzajemnym zrozumieniu i wyrozumiałości. W ciągu lat stworzono wiele sposobów zarządzania jednostkowymi projektami realizowanymi przez spółkę. Do metod tych zalicza się przykładowo strategia nazywana PRINCE2, a na ten temat więcej w tym źródle - prince 2 w PositivePro.

nowoczesne zarządzanie projektem
Bloger: Nguyen Hung Vu
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Metoda PRINCE2

Wspomniana wyżej metoda została opracowana stosunkowo dawno temu, lecz aktualnie jest stosowana ogromnie często. Jest to metoda odnosząca się bezpośrednio do zarządzania projektami, a oparta jest na skupieniu się na produkcie, który stanowi podstawową wartość. W strategii tej dużą wagę przywiązuje się także do korzyści, jakie odnoszone są przez firmę w wyniku wprowadzenia danego projektu. W pierwszych momentach realizacji skrupulatnie obmyśla się niebezpieczeństwo wiążące się z wdrożeniem projektu i jego opłacalność.

Komunikacja jest najbardziej istotna

We wszystkich nowoczesnych działaniach wdrażanych w przedsiębiorstwach, także w PRINCE2 dużą wagę przywiązuje się do porozumienia pomiędzy członkami przedsięwzięcia w trakcie jego trwania. Aktualnie ogólnie często zaznaczane jest, jak istotne jest porozumiewanie się, gdyż zapewnia to uniknięcie dużej liczby pomyłek w przeprowadzanych działaniach. Komunikacja pozwala również na samym początku na dokładne opracowanie metodyki projektu, jaki chce się realizować.
2014/09/05, 11:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.