Jak chronić firmę przed ryzykiem walutowym

Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni adresaci. Czym się charakteryzuje każda z definicji?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez przedsiębiorców.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, w związku z powyższym sposób działania posiada coraz więcej zwolenników.
w firmie
Bloger: dhub limited
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, gwarantuje firmom środki niezbędne do ich funkcjonowania. Już dziś możemy zauważyć, iż faktoring znakomicie się odnajduje i w czasach gdy (bazalt.pl
Ten odnośnik do wpisu (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/krakow.html) pokaże Ci fascynujące informacje na omawiany temat, które będą niezwykle wciągające i dokładnie omówią ten wątek.

Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa dopasowywana do konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, z tego względu szybciej można odpowiadać na problem. Kiedy spora część instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma faktoringowa z powodu, iż bazuje w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą „dozę wsparcia” dla firmy, szczególnie w cięższych okresach. Firmy, które korzystają z faktoringu po prostu o wiele łatwiej radzą sobie z zawirowaniami na rynku.

wykres walutowy
Bloger: Allan Ajifo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Forfaiting z kolei to rozwiązanie dla spółek, które realizują duże kontrakty w długim terminie. Opiera się na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków pieniężnych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do uiszczenia uzgodnionej ceny z góry. Jest metodą finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring obejmuje rynek krajowy, jak międzynarodowy.

Oba te rozwiązania służą jednej sprawie – utrzymaniu płynności finansowej i zwiększeniu bezpieczeństwa obrotu. A to kwestia najbardziej istotna, albowiem firmowe konto oszczędnościowe służy zabezpieczaniu na wypadek konieczności skorzystania z którejś z omawianych operacji.


Sprawdź też

Spedycja to jedyna z działów polskiej gospodarki, która nie obawia się kryzysu

bus na trasie
Bloger: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mamy kryzys czy nie? Mnóstwo ludzi zadaje sobie takie pytanie. Ceny idą w górę, ale w wielu branżach wzrastają też płace. W zasadzie jest jak zwykle - branżom bogatym jest coraz lepiej, branżom biednym - coraz gorzej. Z rynku wypadają małe firmy, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji i stałych kontrahentów - wykańczają je wszelkie opłaty i rosnące koszty utrzymania.
2019/09/22, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.