Jak chronić firmę przed ryzykiem walutowym

Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni adresaci. Czym się charakteryzuje każda z definicji?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez przedsiębiorców.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, w związku z powyższym sposób działania posiada coraz więcej zwolenników.
w firmie
Bloger: dhub limited
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, gwarantuje firmom środki niezbędne do ich funkcjonowania. Już dziś możemy zauważyć, iż faktoring znakomicie się odnajduje i w czasach gdy (bazalt.pl
Ten odnośnik do wpisu (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/krakow.html) pokaże Ci fascynujące informacje na omawiany temat, które będą niezwykle wciągające i dokładnie omówią ten wątek.

Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa dopasowywana do konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, z tego względu szybciej można odpowiadać na problem. Kiedy spora część instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma faktoringowa z powodu, iż bazuje w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą „dozę wsparcia” dla firmy, szczególnie w cięższych okresach. Firmy, które korzystają z faktoringu po prostu o wiele łatwiej radzą sobie z zawirowaniami na rynku.

wykres walutowy
Bloger: Allan Ajifo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Forfaiting z kolei to rozwiązanie dla spółek, które realizują duże kontrakty w długim terminie. Opiera się na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków pieniężnych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do uiszczenia uzgodnionej ceny z góry. Jest metodą finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring obejmuje rynek krajowy, jak międzynarodowy.

Oba te rozwiązania służą jednej sprawie – utrzymaniu płynności finansowej i zwiększeniu bezpieczeństwa obrotu. A to kwestia najbardziej istotna, albowiem firmowe konto oszczędnościowe służy zabezpieczaniu na wypadek konieczności skorzystania z którejś z omawianych operacji.


Sprawdź też

Co konsumenci sądzą o dawanych im do dyspozycji możliwościach?

pieniądze od ręki
Bloger: Maik Meid
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wyjątkowe opcje, opierające się na usłudze takiej jak oddłużanie, docierają do bardzo szerokiego grona odbiorców. Konsumenci wybierają szczególnie korzystne cenowo opcje, by mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Opcji do wyboru jest wiele, wystarczy jedynie nauczyć się z nich właściwie korzystać. Jesteśmy do Państwa usług w każdym momencie, z tego też powodu warto już na początku dokładnie określić swoje preferencje oraz wymagania, by wybrać najlepszą ofertę.
2019/09/22, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.