Jak chronić firmę przed ryzykiem walutowym

Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni adresaci. Czym się charakteryzuje każda z definicji?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez przedsiębiorców.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, w związku z powyższym sposób działania posiada coraz więcej zwolenników.
w firmie
Bloger: dhub limited
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, gwarantuje firmom środki niezbędne do ich funkcjonowania. Już dziś możemy zauważyć, iż faktoring znakomicie się odnajduje i w czasach gdy (bazalt.pl
wykres walutowy
Bloger: Allan Ajifo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Forfaiting z kolei to rozwiązanie dla spółek, które realizują duże kontrakty w długim terminie. Opiera się na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków pieniężnych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do uiszczenia uzgodnionej ceny z góry. Jest metodą finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring obejmuje rynek krajowy, jak międzynarodowy.

Oba te rozwiązania służą jednej sprawie – utrzymaniu płynności finansowej i zwiększeniu bezpieczeństwa obrotu. A to kwestia najbardziej istotna, albowiem firmowe konto oszczędnościowe służy zabezpieczaniu na wypadek konieczności skorzystania z którejś z omawianych operacji.


Sprawdź też

Co konsumenci sądzą o dawanych im do dyspozycji możliwościach?

pieniądze od ręki
Bloger: Maik Meid
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Świetne możliwości, bazujące na usłudze takiej jak oddłużanie, docierają do bardzo rozbudowanego grona odbiorców. Sami zainteresowani preferują szczególnie korzystne cenowo opcje, by mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Ofert do wyboru jest wiele, wystarczy jedynie nauczyć się z nich odpowiednio korzystać. Jesteśmy do Państwa usług w każdym momencie, z tego też powodu warto już na początku dokładnie określić swoje preferencje oraz wymogi, by wybrać najlepszą możliwość.
2018/03/21, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.