Jak chronić firmę przed ryzykiem walutowym

Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni adresaci. Czym się charakteryzuje każda z definicji?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez przedsiębiorców.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, w związku z powyższym sposób działania posiada coraz więcej zwolenników.
w firmie
Bloger: dhub limited
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, gwarantuje firmom środki niezbędne do ich funkcjonowania. Już dziś możemy zauważyć, iż faktoring znakomicie się odnajduje i w czasach gdy (bazalt.pl
wykres walutowy
Bloger: Allan Ajifo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Forfaiting z kolei to rozwiązanie dla spółek, które realizują duże kontrakty w długim terminie. Opiera się na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków pieniężnych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do uiszczenia uzgodnionej ceny z góry. Jest metodą finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring obejmuje rynek krajowy, jak międzynarodowy.

Oba te rozwiązania służą jednej sprawie – utrzymaniu płynności finansowej i zwiększeniu bezpieczeństwa obrotu. A to kwestia najbardziej istotna, albowiem firmowe konto oszczędnościowe służy zabezpieczaniu na wypadek konieczności skorzystania z którejś z omawianych operacji.


Sprawdź też

Zabezpieczanie należności w transakcjach międzynarodowych

centrum leasingu
Bloger: romana klee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni odbiorcy. Co oznaczają te pojęcia?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak dobrze znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez firmy.Bezsprzecznie zapewnia gotówkę (płynność) w dość krótkim czasie i bez niepotrzebnych formalności. Co najważniejsze, zapewnia firmom środki niezbędne do ich funkcjonowania.
2018/03/21, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.