Moje problemy z hydrauliką

Jak wszystkim jest wiadome, Reguły Murphy'ego to zabawne zwroty w formie zazwyczaj jednozdaniowych powiedzeń, z rozmysłem ułożonych w definicje. Pierwsze takie prawo zostało sformułowane w latach 40 XX wieku. Zastanawiano się nad zagadnieniem wpływu grawitacji na ludzki organizm.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro
Bloger: Grupa Armatura
Na podstawie danych z: Grupa Armatura
Jak głosi jedna z możliwych wersji anegdoty na pytanie dziennikarza jak udało się uniknąć ofiar powiedziano, iż wzięto pod uwagę prawo jednego naukowca tego projektu badawczego – Murphy'ego a więc poniższą sentencje:

„Jeżeli coś może się nie powieść, z całą pewnością tak się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak powszechnie znane, że zaczęto je uzupełniać o podobne.

Prawo powyższe sprawdza się w mojej łazience. Ilekroć psuje się jakaś bateria umywalkowa (bateria umywalkowa najwyższej klasy) czy bateria prysznicowa, na pewno stanie się to w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, powodując w ten oto sposób, iż na ładnych kilka dni mogę spokojnie zapomnieć o kawie (z powodu znacznego skoku mojego ciśnienia) ponieważ zakup takiego elementu nie jest prosty - wybór jest ogromny.
Odświeżając łazienkę mamy możliwość urzeczywistniać swe najbardziej ekstrawaganckie projekty. Należy jednak zwrócić uwagę na niektóre aspekty natury technicznej, bo możemy zostać z wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy też baterię bidetową (baterie (strona) prysznicowe wysokiej jakości), jednak niezwykle trudnym okazać może się jej zainstalowanie w naszej łazience.


Przy wyborze istotne są dwa parametry: czy bateria jest „stojąca” tak zwana stożkowa czy ścienna. Baterie pierwszego typu są łatwiejsze w montażu, ich zaletą jest to, iż ich umieszczenie jest w mniejszym stopniu uzależnione od tego w jaki sposób przebiegają rury doprowadzające wodę, dzięki czemu często zbędnym jest kucie, http://technicast.pl/odkuwki-matrycowe ścian. Z tego powodu są one najbardziej popularne w nowszych budynkach. Drugi rodzaj to baterie ścienne stosowane częściej w starych mieszkaniach. Niestety tutaj nieunikniona jest precyzja podczas zainstalowania, bowiem razie czeka nas demolka, a zatem też dodatkowe koszty związane z montażem.
Trzeba też pomyśleć o tym, że im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa więcej waży, tym będzie mniej podatna na zmiany temperatury wody. Oprócz tego większy ciężar zapewni większą szczelność naszej baterii.
O tym wszystkim - dzięki prawom amerykańskiego inżyniera - trzeba było pomyśleć zanim upiekł się karpik.
2018/07/10, 13:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.