Przygotowanie konferencji, obliguje do pamiętania o wielu szczegółach

Przygotowanie konferencji idealnej nie jest łatwe. Wymaga wiele wysiłku, negocjacji, pracy wykwalifikowanych osób, nie wspominając już o czasie, jaki należy na to zadanie poświęcić.
przemówienie na konferencji
Bloger: Vocus
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zanim jednak zaczniemy przygotowania, powinniśmy z rozwagą przemyśleć koncepcję wydarzenia, jakie chcemy zorganizować, oraz określić profil oraz liczbę uczestników. To najbardziej znaczące kwestie, o których należy pamiętać. Dopiero później możemy rozpocząć pracę nad scenariuszem konferencji, przygotować harmonogram prac oraz rzeczowy kosztorys.

Jeżeli te zabiegi mamy już za sobą, możemy przejść do kolejnej ważnej kwestii, jaką jest, bez wątpienia, wybór lokalizacji na nasze spotkanie. W kraju naprawdę nie musimy się wstydzić zaplecza konferencyjno-szkoleniowego.

Sprawdź też

Jak znaleźć dobrą salę konferencyjną

sala konferencyjna
Bloger: Mitch Altman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Osoby zatrudnione w korporacjach często mają obowiązek brać udział w różnego typu spotkaniach. Niektóre są organizowane w siedzibie korporacji na inne trzeba jechać do innej miejscowości. Najbardziej profesjonalnie zorganizowane są te konferencje, na które wynajmuje się hotel z bazą odpowiednią do przeprowadzenia zjazdu. Oczywiście nie wszystkie konferencje wymagają nocowania w hotelu, ale część nie jest realna do przeprowadzenia przez kilka godzin. Są również konferencje prasowe, które mogą odbyć się wszędzie. Zresztą mamy wiele przykładów, jeśli weźmie się pod uwagę wystąpienia polityków, jak również sportowców. Konferencje prasowe mają to do siebie, że najistotniejsze jest żeby była osoba, która ma być przepytana lub która ma przedstawić zaistniałą sytuację.


moje konferencje
W obecnych czasach popularnym miejscem na przeprowadzanie szkoleń stały się obiekty, których docelowym przeznaczeniem jest organizacja imprez okolicznościowych, np. wesel. Właściciele tychże obiektów spodziewają się, że sale konferencyjne są w stanie w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu liczby gości, co jest jednoznaczne z rozwojem firmy. To dzięki sali, są w stanie zwiększyć sprzedaż pokoi (zwłaszcza w okresach mniej atrakcyjnych) a także wykorzystać gastronomię. Spełniająca określone standardy sala z cała pewnością wyróżnia miejsce na tle konkurencji. Niewłaściwie dobrana - potrafi udaremnić nawet najbardziej przemyślane spotkanie - ujemnie wpływa na nasze samopoczucie, koncentrację oraz efekt całodniowej pracy. Rodzaj oraz pewność sprzętu to kolejne kryterium, które ma podstawowe znaczenie przy szukaniu sali konferencyjnej. Projektor multimedialny, ekran, zestaw audio-wideo, mikrofon bezprzewodowy i flipchart to podstawowe wyposażenie, które musi znajdować się w każdej sali konferencyjnej. Dobrze jest również również dopasować standard miejsca do stylu naszej imprezy i uwzględnić łatwość dojazdu. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, jest duża szansa, iż konferencje przyniesie owocne efekty, oraz zapisze się w głowach przyjezdnych jako dopięte na ostatni guzik wydarzenie.
2018/06/22, 13:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.