Dlaczego warto korzystać z dofinansowań europejskich?

Właściciele firm muszą borykać się z wieloma trudnościami – już na początku przygody z własną działalnością są narażeni na kłopotliwą walkę z procedurami, rozważają, jakie konto firmowe założyć, czy wystarczy im gotówki na rozpoczęcie biznesu jak również jakim sposobem zaistnieć na rynku. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw stara się o fundusze unijne - nie tylko firmy dopiero powstające, ale również te działające już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn powinno się ubiegać o otrzymanie dofinansowania?
flaga UE
Bloger: www.GlynLowe.com
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim z tego względu, iż są to bezzwrotne pieniądze, więc w przyszłości nie będziemy musieli ich zwracać. Otrzymaną gotówkę można spożytkować na inwestycje. Dzięki tej sumie znacznie zaoszczędzisz własny wkład, jednak należy pamiętać, iż na początek należy osobiście zapłacić za dane przedsięwzięcie, a dopiero później możemy zabiegać o zwrócenie kosztów.

Zrealizowany projekt może być dofinansowany w co najmniej 50 procentach jego wartości, więc się to niewątpliwie opłaca. Skorzystanie z pomocy znacząco wpływa na rozwój danej firmy i poprawę jej konkurencyjności. Zdecydowanie łatwiej jest wybić się spośród konkurencji mając co pokazać, aniżeli z trudem wiążąc koniec z końcem. Im większe inwestycje, sprawniejszy rozwój i lepsze artykuły, tym więcej klientów jest zainteresowanych danym przedsiębiorstwem oraz chce korzystać z jego usług czy produkowanego asortymentu. Oprócz tego małe przedsiębiorstwa bardzo często martwią się, że nie mają szans na dofinansowanie, a to nieprawda, gdyż fundusze europejskie dla małych firm są obecnie dużo łatwiejsze do uzyskania.

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, starając się o dofinansowanie, powinna skontaktować się z właściwym doradcą, który nie tylko pomoże sformułować stosowny wniosek, ale także będzie wsparciem w bardzo często trudnych do załatwienia procedurach. Opłaca się starać o dotacje, bowiem poza niniejszymi zaletami, firmy korzystające z funduszy unijnych mogą nie tylko przeprowadzić wspomniane wcześniej innowacyjne projekty, ale także zainwestować w kursy dla pracowników lub kupić nowy sprzęt ułatwiający działania prowadzone na terenie przedsiębiorstwa. Jak właściciel firmy upora się z zagadnieniem będzie mógł spokojnie podjąć decyzję jakie konto firmowe wybrać.

Sprawdź też

Jakich księgowych wybierać na co uważać?

kalkulator
Na podstawie danych z: www.morguefile.com
Rachunkowość potrafi zwyczajowo spędzić sen z powiek. Wypełnianie teraz ogromnej ilości papierów nastręcza zwyczajowo dosyć sporo trudności oraz powodować może duży stres, który nieraz przekłada się na dokładność swojej pracy. Potknięcia w formularzach mogą dużo kosztować odpowiednią osobę, dlatego potrzeba jest ich zawczasu uniknąć. Najlepiej będzie przyjrzeć się takiej sprawie bliżej lub pomyśleć czy da się liczyć na opłacalność finansową konkretnego księgowego.


Dofinansowania europejskie w błyskawiczny sposób umożliwią ci stworzenie rozpoznawalnej na rynku marki. Warto więc bliżej zaznajomić się z tym tematem.
2022/01/14, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.