Samodzielnie kreuj biznesową przyszłość!

Posiadasz pomysł na własną działalność? Więcej odwagi! Tym bardziej, że, osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy - urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie czy modernizację działalności.

Z ofertą dla przedsiębiorców, wychodzą również firmy leasingowe. Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w obecnych czasach maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny do robót drogowych, fundamentowych i ziemnych (koparki jcb), obrabiarki do metalu czy maszyny do pakowania czy foliowania.
budowa
Bloger: Maciej Lewandowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. koparki kołowe posiada wiele wymiernych zalet. W przypadku przyznania kredytu kredytobiorca musi pokryć podatek (czytaj też ceidg 1) od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Zaletę leasingu dostrzega się również, porównując go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest na ogół trwa krócej (zależnie od potrzeb). Dodatkowo w razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, kiedy przedsiębiorca decyduje się na leasing. Dobrze jest również zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie mamy zamiar wynająć. Leasing oferuje nam sprawne urządzenia. W obecnej chwili na rynku funkcjonuje znaczna ilość finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla leasingobiorcy na szansę wyboru wariantu dla niego najkorzystniejszego.


Sprawdź też

Czas na samodzielny biznes!

Budowa
Bloger: Eli Christman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Masz pomysł na własną firmę? Więcej odwagi! Albowiem, osoby pragnące samodzielnie kreować swą biznesową przyszłość, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój całego przedsięwzięcia - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności.

Kupując przedmiot za gotówkę, klient znacznie obniża swoją zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, ponieważ musi wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu.

Ten materiał ma fascynujące wiadomości na omawiany temat, ale jeśli masz chęć poznać pokrewne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje.

W leasingu, leasingobiorca nie jest zmuszony do angażowania dużych środków własnych, oraz dodatkowo ustala takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki tej formie finansowania można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, lecz dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski firmy(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).
2019/10/23, 13:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.