Przyszło nam żyć w czasach chwilowości. Co to oznacza?

Wszystko zmienia się w kosmicznym tempie. Technika pędzi do przodu nie oglądając się za siebie. Dostajemy najnowszej technologii urządzenia, które może i ułatwiają życie, lecz niszczy jakiekolwiek domysły.
Mamy smartfony, w których jest już prawie wszystko niezwykła. Co to tak naprawdę znaczy?

Dawniej w czasie głębokiej komuny dostać piłkę do nogi w prezencie to było coś. Mimo tego, iż szybko traciła ten pierwotny czar, ponieważ grało nią całe blokowisko, to już na zawsze
Telefon starego typu
Bloger: tony_duell
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
pozostała w sercu, jako rzecz wielka, jako coś, do czego można się przywiązać, coś, co takżemożna w pewien sposób pokochać. Tak to było, gdy w sklepach było mało rzeczy, a te które były w małych ilościach były za drogie. Dziś nie ma tego typu problemu.

W każdym markecie kupimy piłkę za niewielkie pieniądze. Oczywiście, wszystko zależy, jaka nas interesuje, gdyż przecież możemy kupić futbolówkę drogą, ale mamy wolny wybór, nie jesteśmy przymuszeni by
Ludzie w mieście
Bloger: Franklin Heijnen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
wydać dużą kwotę pieniędzy. Po prostu kupujemy taką, która jest na naszą kieszeń. Zabija to całkiem magię tych przedmiotów, gdyż za chwilę wymienimy i tak tę piłkę na inną. I I tak do znudzenia.

Tak samo jest z telefonami. Dawniej był jeden, stacjonarny, a gdy pojawiły się do kupienia pierwsze gigantyczne jak na dzisiejsze czasy komórki to traktowało się je jak rzecz święta. A teraz? Wymiana, co chwilę i zero zobowiązań. A przypominasz sobie pierwszy aparat fotograficzny, pierwszą lampę studyjną, którą traktowałeś jak słońce, które może za chwilę przestać świecić już na zawsze, pierwszy namiot bezcieniowy (namioty bezcieniowe) czy palniki do lamp. Tak, dziś pewnie szybciej wymienisz na nowszy, a kiedyś te sprzęty były na wagę złota.


Sprawdź też

Jaki wariant drukarki najlepiej pasuje do zastosowań biurowych?

Epson Stylus Photo PX730WD
Bloger: Epson
Na podstawie danych z: Epson
W dniu nowoczesnym rozwiązania informatyczne są używane przez nas na wybitnie szeroką skalę. Zauważamy to zwłaszcza w pracy biurowej, gdzie trudno jest wyobrazić sobie wykonywanie obowiązków bez wsparcia przyrządu komputerowego. W tym miejscu mowa oczywiście o takich urządzeniach jak drukarki i skanery, które są przymusowym wyposażeniem każdej organizacji biurowej.

Teraz działamy tak trochę jak organizator ścienny (więcej o palnikach do lamp i organizatorach ściennych odnajdziesz tutaj: specjalistyczne palniki do lamp). Umieszczamy na nim te ważne w danym momencie informacje, jednak tylko na chwilę, gdyż za moment jest już na horyzoncie następna i jeszcze jedna. Nasze czasy to taka tymczasowość, która najsilniej właśnie objawia się w tym jak traktujemy rzeczy. Są dla nas jak koledzy i koleżanki, których poznajemy na wakacjach, a później wzajemne relacje odchodzą w cień. Są jedynie na chwilę, a następnie lądują na śmietniku.
2014/08/20, 16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.