Dobieramy dobre otulacze dla dziecka

Jedna pieluszka jednorazowa rozpuszcza się powyżej 300 lat! O ile nie jesteście zdecydowani do pieluch wielorazowego użytku, lecz troszczycie się o środowisko, sięgnijcie po jednorazowe pieluszki ekologiczne, które rozpuszczają się daleko krócej, a w środku zamiast żelowego wypełnienia mają wkład z ligniny. To rozstrzygnięcie zdrowe zarówno dla środowiska, jak i dla karnacji szkraba. Każdy rodzic wie, że są sytuacje, w których pieluszka jednorazowa jest niezmiernie zasadna, czy też wprost nieodzowna.
http://www.wielorazowepieluszki.pl/
Na podstawie danych z: http://www.wielorazowepieluszki.pl/
Tuż po urodzeniu w szpitalu, w żłobku, na wczasach. A po użyciu pieluszki można po prostu usunąć do kubła. Czyli zdrowie, ekologia i komfort w jednym. Jednorazowe pieluszki ekologiczne osiągalne w sklepie to dobra opcja dla wziętych jednorazówek. Zrealizowane są z przyjaznych środowisku i dziecku towarów. Fragment chłonny pieluszki ekologicznej częstokroć stworzona jest z bawełny, kukurydzy lub celulozy. Nie uczulają, nie powodują infekcji i, co niezwykle ważne dla eko-rodziców - nie rozpuszczają się przez setki lat. Większość z nich ulega kompletnej biodegradacji. Od niedawna zarówno na rynku polskim jest możliwość kupić pieluszki ekologiczne jednorazowe (www.wielorazowepieluszki.pl/pol_m_Pieluszki_Eko-jednorazowe-287.html). Jedni rodzice kupują je ze względów ekologicznych, myśląc, że posiadają one mniejszy wpływ na środowisko naturalne, pozostali natomiast ze względu na stan zdrowia malucha. Większość pieluszek ekologicznych jest przekazywana nawet dla dzieci o wysokich skłonnościach alergicznych.


Sprawdź też

Coraz wyraźniej zauważalna wśród ludzi mobilizacja, która nawiązuje do proekologicznego podejścia w tematyce gospodarowania śmieciami.

ekologia
Bloger: Nicolas Raymond
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeszcze mocniej dostrzegalna w społeczeństwie tendencja, która odwołuje się do proekologicznego podejścia w obrębie gospodarowania śmieciami wywołuje sporo pozytywnych uwag, głównie pośród tych ludzi, którzy pozostają nastawieni na proekologiczny styl życia dokładnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.