Kondycja rynku pracy kiedyś i dziś

Czy ktoś ma w pamięci jeszcze czasy, kiedy zupełnie wystarczało raz osiągnięte wykształcenie? Zdecydowanie, na pewno odnajdą się takie osoby. Niewiele osób szło na studia, więc nie było wielu osób z wyższym wykształceniem, reszta kształciła się w technikach lub szkołach zawodowych.
Praca w branży IT
Bloger: hackNY.org
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pracy wystarczało dla każdej osoby, gdyż jak to komunistyczna doktryna określała: jak to nie pracować, to z czego żyje?! Obecnie jest całkowicie inaczej. Raz osiągnięte wykształcenie nie starcza, należy ciągle się dokształcać, a to nie zapewnia i tak pewnej pracy.

Dlaczego tak jest? Powodów takiej sytuacji jest bardzo dużo. Jest powszechnie wiadomym, iż mamy kapitalizm, a państwo już nie przydziela zatrudnienia w ten sam sposób jak kiedyś. W przeszłości dosłownie wszystko było w rękach państwa, a wszystko było zarządzane centralnie. Każda branża miała przydziały dla tysięcy osób i zatrudniała na prawo i lewo dosłownie wszystkich. Oczywiście stopa bezrobocia na pewno nie wynosiło zero procent (a mówi się to często, kiedy jest dyskusja o przeszłości), po prostu dobrze działała propaganda. Uczciwie trzeba jednakowoż przyznać, że bezrobotnych było bardzo mało.


Sprawdź też

Na co obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę przy wyszukiwaniu pracy za granicą?

Praca w branży IT
Bloger: hackNY.org
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wielkimi krokami przybliża się do nas czas wakacyjny. W tym czasie bezsprzecznie niesłychanie wielu z nas zdecyduje się na wyjazd zagraniczny, aby uzyskać dodatkowe źródło dochodów. Wynagrodzenia na zachód od naszego kraju po wielokroć przewyższają nasze polskie realia, tym samym to właśnie kierunek zachodni charakteryzuje się wybitnie dużym zainteresowaniem.


Biznes
Bloger: KamiPhuc
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z innej strony ktoś może powiedzieć: wow, to były czasy! Niby tak, zwłaszcza, że teraz jesteśmy zmuszeni borykać się z bezrobociem pośród młodych ludzi (i nie tylko), jednak taki stan miał dwie strony medalu. Z jednej strony było pozytywnie, gdyż był przydział pracy, a z innej strony nikt nie kontrolował zadłużającej się stopniowo gospodarki. Polska żyła pożyczając pieniądze od bogatszych krajów, a dawne długi spłacamy po dziś dzień. Niemniej, w dzisiejszych czasach mamy kapitalizm, który wszystko reguluje. To oczywiste, że należy się szkolić, żeby nie wypaść poza rynek pracy.

Zwłaszcza, zdają sobie z tego sprawę menadżerzy pracujący w branży najnowszych technologii dlatego też, szkolenia dla menedżerów (szkolenie dla menedżerów) mają duże wzięcie. Wiedzą o tym wszyscy, którzy pracują w nowych mediach, branży internetowej, to tam właśnie trzeba się ciągle dokształcać, bo z dnia na dzień w tej branży coś się zmienia. Na baczności powinni się mieć specjaliści od pozycjonowania czy fachowcy do spraw e-commerce. To tak zmienny rynek, że stale należy trzymać rękę na pulsie, ażeby nie zostać z tyłu. Objętość przedstawionego wywodu nie pozwala na wymienienie większej ilości zawodów, w jakich należy się kształcić i szkolić - odkryj więcej tutaj na
2018/07/12, 02:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.