Kondycja rynku pracy kiedyś i dziś

Czy ktoś ma w pamięci jeszcze czasy, kiedy zupełnie wystarczało raz osiągnięte wykształcenie? Zdecydowanie, na pewno odnajdą się takie osoby. Niewiele osób szło na studia, więc nie było wielu osób z wyższym wykształceniem, reszta kształciła się w technikach lub szkołach zawodowych.
Praca w branży IT
Bloger: hackNY.org
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pracy wystarczało dla każdej osoby, gdyż jak to komunistyczna doktryna określała: jak to nie pracować, to z czego żyje?! Obecnie jest całkowicie inaczej. Raz osiągnięte wykształcenie nie starcza, należy ciągle się dokształcać, a to nie zapewnia i tak pewnej pracy.

Dlaczego tak jest? Powodów takiej sytuacji jest bardzo dużo. Jest powszechnie wiadomym, iż mamy kapitalizm, a państwo już nie przydziela zatrudnienia w ten sam sposób jak kiedyś. W przeszłości dosłownie wszystko było w rękach państwa, a wszystko było zarządzane centralnie. Każda branża miała przydziały dla tysięcy osób i zatrudniała na prawo i lewo dosłownie wszystkich. Oczywiście stopa bezrobocia na pewno nie wynosiło zero procent (a mówi się to często, kiedy jest dyskusja o przeszłości), po prostu dobrze działała propaganda. Uczciwie trzeba jednakowoż przyznać, że bezrobotnych było bardzo mało.


Sprawdź też

W jakiej profesji poszukiwać pracy?

transport i spedycja
Bloger: Jean-Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kwestia naszego zatrudnienia to bez wątpienia temat aktualnie niezwykle interesujący społeczeństwo. Każdy z nas bowiem chce posiadać pracę, w której w wielu przypadkach będzie posiadał wysokie honorarium za włożoną pracę. Niestety w polskich warunkach w wielu przypadkach jesteśmy narażeni na niskie wypłaty, w pewnym sensie jest związane z efektywnością naszej pracy. Idąc dalej tym tropem koniecznie zatem musimy poszukiwać posad w branżach, które zaoferują nam wyjątkową atrakcyjność, podobnie jak pod względem pieniężnym jak i samego faktu pracowania.


Biznes
Bloger: KamiPhuc
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z innej strony ktoś może powiedzieć: wow, to były czasy! Niby tak, zwłaszcza, że teraz jesteśmy zmuszeni borykać się z bezrobociem pośród młodych ludzi (i nie tylko), jednak taki stan miał dwie strony medalu. Z jednej strony było pozytywnie, gdyż był przydział pracy, a z innej strony nikt nie kontrolował zadłużającej się stopniowo gospodarki. Polska żyła pożyczając pieniądze od bogatszych krajów, a dawne długi spłacamy po dziś dzień. Niemniej, w dzisiejszych czasach mamy kapitalizm, który wszystko reguluje. To oczywiste, że należy się szkolić, żeby nie wypaść poza rynek pracy.

Zwłaszcza, zdają sobie z tego sprawę menadżerzy pracujący w branży najnowszych technologii dlatego też, szkolenia dla menedżerów (szkolenie dla menedżerów) mają duże wzięcie. Wiedzą o tym wszyscy, którzy pracują w nowych mediach, branży internetowej, to tam właśnie trzeba się ciągle dokształcać, bo z dnia na dzień w tej branży coś się zmienia. Na baczności powinni się mieć specjaliści od pozycjonowania czy fachowcy do spraw e-commerce. To tak zmienny rynek, że stale należy trzymać rękę na pulsie, ażeby nie zostać z tyłu. Objętość przedstawionego wywodu nie pozwala na wymienienie większej ilości zawodów, w jakich należy się kształcić i szkolić - odkryj więcej tutaj na
2019/02/05, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.