Dekoracyjne światła ogródka

Jestem mężczyzną który nie za bardzo kocha wakacyjny czas. Tak, jest ciepło, wręcz czasem za cieplutko. Dzionki są wydłużone, co sprzyja wyprawom za miasto czy też wizytom familijnym w ogrodzie.Bezsprzecznie jest to niezwykle miłe, a nawet potrzebne zajęcie weekendowe, tylko że ja, nie wiadomo czemu, ( może pod wpływem norweskiej powieści, lub powieści o Sherlocku Holmesie, znanym śledczym brytyjskim), kocham jednak pogodę mało plażową.
Zielony ogród
Bloger: Herry Lawford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdy koniec wakacji jest blisko, rośnie w moim sercu chęć na przesiadywanie na działce. Niby jeszcze jest cieplutko, a już podświadomie czuje się momentami jesienny chłodzik. Lubię w takiej chwili zasiąść sobie z gorącą herbatką i wsłuchać się w siebie. Wdychać woń ziół. Ażeby jednak móc się rozkoszować takimi uciechami, nieodzowne jest mi światło w ogródku.

Wybrałem się z tej przyczyny na zakupy do dość sporego supermarketu mieszczącego się w najbliższym mieście.
Kwiaty ogrodowe
Bloger: Chris Bowman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Postanowiłem postawić na ochronę środowiska naturalnego i jednocześnie gospodarność jak na Wielkopolanina przystało. Wyposażyłem się zatem w lampy solarne. Posiadają owe lampy ten pozytyw, iż nie muszę ambarasować się o płatności za energię elektryczną, a jednocześnie bez kłopotu jest możliwe przespacerować się do bramy i progu.

Kłopot powstał przy zakupie żarówek. Po chwili namysłu, postanowiłem podmienić i tak już oszczędne halogeny na jeszcze bardziej ekologiczne oświetlenie typu LED. Powstała wówczas nieodzowność dobrania dostosowanego gwintu.


Sprawdź też

Nie oszczędzaj na aranżacji - upiększaj swoje podwórko

lampy
Bloger: Technolux
Na podstawie danych z: Technolux
Większość z nas wydaje choć raz na duże przedsięwzięcie: mieszkanie, auto, firmę. Jednolita inwestycja w dobro materialne nie równa się praktyce drogich inwestycji. Zadbanie o estetykę, a więc np. klimat domu stanowi jednak drugą odsłonę. Trwa ona przez dłuższy czas i wiąże się z kolejnymi kosztami.

Zdecydowałem się na żarówki LED G9, ponieważ posiadają one końcówki takie jak te stosowane w halogenach. Żarówki LED G9 perfekcyjnie dostosowane są do zastosowań na zewnątrz. Eliminowana jest wówczas jej główna wada, to znaczy: sztuczne światło którym świeci, przy czym największym jej walorem jest bez wątpliwości niski pobór energii elektrycznej. W ogródku zwykle oświetlenie spełnia również funkcję ozdobną, musi być estetyczne a niekoniecznie użytecznie.

Żarówki LED G9 odpowiadają także i powyższym funkcjom, ponieważ emitować światło w różnych barwach. Niestety, na chwilę obecną są one drogie, jednostkowa cena wspomnianej żarówki LED G9 jest niemała. Jeżeli jednak nieodzowne jest nam naokoło chaty ciągłe światło, jeśli często spędzamy wieczory w ogrodzie wieczorną porą, czy to grillując do późna ze znajomymi czy może w odosobnieniu spozierając w gwiazdy, wówczas oszczędność będzie duża.
2014/08/13, 13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.