Zegarek prezentem komunijnym dla dziewczynki

Nie dawno minął czas uroczystości komunijnych. Pierwsza komunia to jedno z istotnych wydarzeń w dzieciństwie. Rzecz jasna nie poruszam tu aspektów religijnych, bo to oczywistość. W mojej opinii jest to także wielki skok ku dorosłości. Tak było w mym dzieciństwie, czyli około dwa dziesięciolecia temu. Był to okres kiedy chłopczyk często pierwszy raz wdziewał męski strój i muszkę, czym przybliżał się rodziców. Uchylała się furtka w świat rodziców i dziadków. Dziewczynka również ten dzień mogła odczuwać jako wyjątkowy.
zegarek
Bloger: R∂lf Κλενγελ
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W końcu pierwszy raz ubiera się w kreację poświęconą tylko dla komunii. Zupełnie jednakowo jak to jest podczas uroczystości weselnych. Tak samo jak młodzieniec dotyka dorosłości, co jest istotne dla kształtowania osobowości dziecka. Poza tym wszystkim bardzo przyjemne poczuć się na chwilę dojrzałym. Rzecz jasna na uczucia związane z przyjęciem komunijnym nakładają się uczucia o charakterze religijnym, co też ma swoje znaczenie. Jeszcze jednym znakiem związanym z dorosłością był zegarek obecnie już obiekt nie tak istotny jak dawniej jednakże symbolicznie bardzo ważny przynajmniej moim zdaniem. Skutkiem tego zegarek damski podarowany bratanicy może być nadzwyczaj doniosłym symbolem dla dziewczynki, który może być nie zapomniany na całe życie (poznaj ceny).

Gdy już mowa o zegarkach damskich, przenieśmy się w przeszłość. Prototyp zegarka powstał w tysiąc pięćset czwartym roku w przenośnym pudełku. Od tego roku urządzenie to malało aż do wynalezienia czasomierza kieszonkowego, który był popularny do pierwszej połowy lat 50. Ciekawostką jest, że do rozpoczęcia się Wielkiej Wojny zegarek (smartwatch q18) naręczny uznawany był za gatunek biżuterii więc noszony był przez kobiety. Moda zmieniła się uległa podczas Pierwszej Wojny Światowej. Okazało się iż czasomierz naręczny przydaje się bardzo dobrze w wojsku. Stamtąd na przegubach zdemobilizowanych oficerów dotychczas wyłącznie błyskotka zegarek damski dostał się do mody męskiej i pozostał tam do chwili obecnej. Do lat 60 tych produkowano wyłącznie nakręcane zegarki damskie i męskie. Dopiero później wynaleziono zegary kwarcowe, które były o wiele tańsze w wytwarzaniu. Z czasem zmonopolizowały one rynek zegarków. W dzisiejszych czasach gdy królują telefony komórkowe zegarki są już nieco mniej modne, jednak nadal mogą stanowić śliczny element biżuterii i są piękną pamiątką z okazji pierwszej komunii (markowe zegarki).


Sprawdź też

Na jakie parametry powinniśmy skierować uwagę przy wybieraniu rzeczy które mają sprężyny?

Działanie sprężyny znane było już dawno w okresie kilkunastu tysięcy lat przed Chrystusem. Wyładowanie siły charakterystycznej dla pracy sprężyn widoczne jest w mechanizmie pierwszych łuków. Mechanizm ten wykorzystywany był również przy budowaniu różnego typu pułapek na zwierzynę.
2019/01/26, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.