Drewno do kominka – co warto wziąć pod uwagę?

Dzisiaj kategoryczna większość architektów zajmujących się projektowaniem domów decyduje się na zaprojektowanie w nich kominków. Jest to spowodowane przeważnie ich niemałą popularnością na współczesnym rynku. Kominek bowiem jest nadzwyczaj interesującym elementem dekoracyjnym, a w niektórych przypadkach może posłużyć też jako źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym
Bloger: kazy79
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/
Dość ważne jest w takim przypadku wybieranie stosownego drewna kominkowego, jak przykładowo drewno do kominka Piaseczno. To bowiem wpływa na to, czy ogień będzie się stosownie palił, stanowiąc atrakcję, czy z kolei kominek będzie wytwarzał dużą ilość dymu. W dodatku, to właśnie gatunek drewna wpływa na to, jak dużo ciepła będzie w stanie dostarczyć system kominkowy. Wybór drewna nie może być więc przypadkowy, wręcz przeciwnie, wymagane jest dokładne zastanowienie się nad tym, jaki gatunek drewna kominkowego będzie najbardziej odpowiedni. W sąsiedztwie stolicy, również w Grójcu, oferowany jest niezmiernie bogaty wybór drewna. Klient badania tajemniczy klient może zdecydować się natychmiast na zakup drewna, które zostało pozbawione kory i ma postać komfortowych w używaniu szczap.

drewno
Bloger: Maciek Krol
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest to znakomite wyjście, jako że w ten sposób drewno nadaje się do natychmiastowe spalania w kominku. Oczywiście, poza ceną produktu warto mieć także na uwadze ewentualne ceny dostawy. Jeśli odległość do miejsca zamieszkania nabywcy nie jest duża, bardzo często sprzedawca oferuje zupełnie darmową dostawę . W sytuacji większej odległości, konieczne jest zazwyczaj uiszczenie stosownej opłaty. Kupując drewno trzeba przede wszystkim wiedzieć, że te kawałki, które są oczyszczone z kory idealnie nadają się do palenia w kominkach, które także mają za zadanie wytwarzać stosowną ilość ciepła, chociażby w tych, które ogrzewają za pomocą specjalnego systemu także pozostałe pomieszczenia. W miarę możliwości warto decydować się na ten rodzaj drewna, który cechuje się możliwie jak największą twardością. Dzięki temu będzie się ono dłużej paliło. W końcowym rozrachunku jest to więc naprawdę niezwykle duża oszczędność i należy wziąć to pod uwagę. Drewno to podstawa funkcjonowania tradycyjnego kominka, dlatego jego wybór musi być dokładnie przemyślany.
2022/07/07, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.