Księgowość poza firmą

Jakiś czas temu księgowa w przedsiębiorstwie była niezastąpiona. Teraz nierzadko firmy wybierają usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac to okazja głównie do zmniejszenia kosztów firmy.


praca
Bloger: KIANO
Na podstawie danych z: KIANO
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wypływa z ich różnego stanu. Dla niedużych firm zatrudnienie danego pracownika oraz zapewnienie mu wymaganych szkoleń jest droższe niż zlecenie tych czynności firmie zewnętrznej. (Polecamy magazyn online) Zakres pracy w małej firmie też zazwyczaj nie wymaga osoby na pełnym etacie.

Podnoszona w tym miejscu problematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu (https://www.workservice.pl/praca/call-center/bialystok/), który publikuje podobne tematy.Większe przedsiębiorstwa rozpatrują outsourcing jako formę inwestycji z, której zyski będą widoczne za jakiś czas. Małe koszty są następstwem tak niższych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z bardziej bez omyłkowej pracy firmy specjalistycznej np księgowość online.

Wybierając delegowanie niektórych działań firma może skupić swoją energię na głównej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej oferują na ogół wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest nierzadko przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, specjaliści firmy zewnętrznej mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych), przerzuca się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami uchybień naszych pracowników.


Prócz opisanych zalet trudno zignorować wady. Wolniejszy przepływ wiadomości, mniejsze poczucie zobowiązania względem naszej organizacji, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz bardziej cieszy się popularnością w polskich firmach. (Nowość: lista płac) Dlatego dobrze jest przetrawić wszelkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszego przedsiębiorstwa decyzję.
2020/05/14, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.