Użytek nowoczesnego wariantu oświetlenia diodowego

Nasza rzeczywistość nieustająco się zmienia. W pierwszej połowie dwudziestego pierwszego wieku doskwiera nam nieco ten bezustanny postęp technologiczny.
Światła w mieście
Bloger: dingcarrie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tęsknimy do natury, niezatrutego powietrza, czystych, przejrzystych jezior i rzek. Czasami chciałoby się cofnąć w czasie, powrócić do zwyczajnego życia na wsi, nieskażonej wody, nieprzetworzonych produktów żywnościowych. Zapominamy jednak, że to zapotrzebowanie jest matką wynalazku. Nie bez przyczyny wyprodukowano na przykład (tak pospolity dzisiaj przedmiot) - lodówkę.

Młode osoby nie są w stanie wyobrazić dziś sobie jak trudno było kiedyś uniknąć zatruć pokarmowych, kiedy nie wynaleziono jeszcze energii elektrycznej a także chłodziarek. Lub też jakże krótki musiał być dzień zimą, podczas gdy rodzina miała jedną lampę naftową (a nafta do tanich nie należała). Zatem postęp techniczny ma też przyjemniejsze oblicze, to znaczy wielce polepsza jakość życia człeka, chociaż czasami na co dzień tego nie odczuwamy.

Sprawdź też

Dekoracyjne światła ogródka

Dom z ogrodem
Bloger: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jestem mężczyzną który nie za bardzo kocha lato. Owszem, jest cieplutko, wręcz często za ciepło. Dzionki są wydłużone, co służy eskapadom za miasto albo imprezom przyjacielskim w ogrodzie.Bezspornie jest to bardzo miłe, a nawet korzystne zajęcie weekendowe, tyle że ja, nie wiadomo dlaczego, (być może pod wrażeniem skandynawskiej literatury pięknej, lub powieści o pewnym sławnym detektywie angielskim), preferuję jednak aurę mało upalną.


Adekwatnym przykładem tego może być tak pospolity sprzęt jakim jest żarówka, najbardziej mogłoby się wydawać banalny obiekt z możliwych. W obecnych czasach w handlu można zakupić ogromnie dużo systemów oświetleń, przeznaczonych zarówno do użytku indywidualnego jak i przemysłowego.

Abstrakcja świetlna
Bloger: darkday
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ostatnio wachlarz możliwości rozbudował się jeszcze bardziej. Oświetlenie rodzaju diodowego pozwala nam prawie na wszystko - od przeznaczeń typowo ozdobnych w pomieszczeniach (przykładowo lampki na choinkę) po lampki doświetlające czy główne źródła światła.

Przykładem mogą tu być żarówki led e14. Jest jednak wiele sporów tyczących się ledowego oświetlenia. Nie możemy w sposób jednoznaczny ustalić jak oddziałują na zdrowie ludzkie żarówki led e14. Pewnym jest natomiast, że do tego rodzaju oświetlenia należy przywyknąć, co nie każdemu się udaje.

Z uwagi na fakt, iż tego rodzaju żarówki są ogromnie energooszczędne, można je z powodzeniem stosować w punktach gdzie pragniemy by światło świeciło przez dłuższy czas. A więc żarówki led e14 na pewno sprawdzają się w terenu na zewnątrz lub też np. oświetlą wejście do bloku, które z często używane jest całą noc.

Możemy także żarówki led e14 stosować jako oświetlenie w samochodzie, w którym niski pobór mocy jest rzeczą istotną. Choć aktualnie żarówki LED do najtańszych nie należą, można spodziewać się, że z biegiem czasu i to się ulegnie zmianie.
2014/08/14, 09:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.