Szukanie dobrej pracy to obecnie prawdziwa sztuka

Poszukiwanie ciekawej pracy to dziś nie lada sztuka. Zanim zredagujemy swoją aplikację na dane stanowisko, powinniśmy drobiazgowo zapoznać się z wymaganiami firmy, która dała ogłoszenie. Po pierwsze ułatwi nam to napisanie dobrego CV, po drugie trzeba dowiedzieć się, jaką metodę rekrutacji wykorzystuje konkretna firma.
praca
Bloger: Quinn Dombrowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdy już to wiemy, to możemy zastanowić się, czy w istocie mamy kompetencje, których oczekuje pracodawca. Oczywiście nie rezygnujmy, jeżeli nie do końca odpowiadamy profilowi modelowego pracownika . Oprócz ukończenia studiów wyższych i doświadczenia, liczą się też kompetencje miękkie, takie jak samodzielność, itp.

Jeśli szukamy ofert pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy oczekiwać bardziej powszechnych typów rekrutacji, ponieważ nawet dobrze znany Browar Ciechan, zapewne największy pracodawca w regionie, jest polską firmą rodzinną. Jeśli ubiegalibyśmy się o pracę w tego typu przedsiębiorstwie, możemy oczekiwać raczej rozmowy kwalifikacyjnej. W dużych firmach, na terenie Warszawy czy Poznania, coraz częściej organizuje się tzw. Assesment Center.

Sprawdź też

Kilka słów o szkoleniach BHP

szkolenie BHP
Bloger: Hatters Wrestling
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Początkujący, który zaczyna pracę w konkretnej firmie posiada obowiązek mieć na uwadze to, że będzie musiał przejść przez specjalne szkolenia w obrębie bezpieczeństwa i higieny pracy. Takim sposobem także zagwarantuje sobie to, iż będzie świetnie zorientowany we wszystkim, co będzie związane z jego obowiązkami w rzeczy samej w tym wybranym zakresie.


praca
Bloger: Juhan Sonin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest to metoda, która pozwala na obiektywną ocenę przyszłego pracownika oraz określenie poziomu jego zaangażowania na nowym stanowisku, na które aplikuje. Z reguły przez samych uczestników sesji metoda ta uznawana jest za bardziej sprawiedliwą. Wynika to przede wszystkim z samej konstrukcji sesji AC. Na Assesment Center wszyscy uczestnicy mają zagadnienia. Są oni także oceniani według takich samych kryteriów

Używanie tej metody ma oprócz tego pozytywny wpływ na budowanie wizerunku przedsiębiorstwa na rynku pracy. Pracownicy zazwyczaj doceniają obiektywizm, natomiast kandydaci – profesjonalizm firmy. W przypadku gdy proces rekrutacji ukończy się dla nich niekorzystnie, są zadowoleni z faktu, że dostają konkretną informację zwrotną na temat swoich umiejętności. Firmy, które organizują sesje AC, jak również dają informację zwrotną są postrzegane jako bardziej godne zaufania, a także, jak również mające większy potencjał rozwojowy.
Tutaj więcej:
2018/06/22, 13:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.