Szukanie dobrej pracy to obecnie prawdziwa sztuka

Poszukiwanie ciekawej pracy to dziś nie lada sztuka. Zanim zredagujemy swoją aplikację na dane stanowisko, powinniśmy drobiazgowo zapoznać się z wymaganiami firmy, która dała ogłoszenie. Po pierwsze ułatwi nam to napisanie dobrego CV, po drugie trzeba dowiedzieć się, jaką metodę rekrutacji wykorzystuje konkretna firma.
praca
Bloger: Quinn Dombrowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdy już to wiemy, to możemy zastanowić się, czy w istocie mamy kompetencje, których oczekuje pracodawca. Oczywiście nie rezygnujmy, jeżeli nie do końca odpowiadamy profilowi modelowego pracownika . Oprócz ukończenia studiów wyższych i doświadczenia, liczą się też kompetencje miękkie, takie jak samodzielność, itp.

Jeśli szukamy ofert pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy oczekiwać bardziej powszechnych typów rekrutacji, ponieważ nawet dobrze znany Browar Ciechan, zapewne największy pracodawca w regionie, jest polską firmą rodzinną. Jeśli ubiegalibyśmy się o pracę w tego typu przedsiębiorstwie, możemy oczekiwać raczej rozmowy kwalifikacyjnej. W dużych firmach, na terenie Warszawy czy Poznania, coraz częściej organizuje się tzw. Assesment Center.

Sprawdź też

Kilka słów o szkoleniach BHP

szkolenie BHP
Bloger: Hatters Wrestling
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rekrutant, który rozpoczyna pracę w wybranej spółce posiada obowiązek mieć na uwadze to, że będzie musiał przejść przez wyznaczone szkolenia w obrębie bezpieczeństwa i higieny pracy. Tym samym też zabezpieczy dla siebie to, iż będzie doskonale zorientowany w całości, co będzie powiązane z jego pracą dokładnie w tym wybranym temacie.


praca
Bloger: Juhan Sonin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest to metoda, która pozwala na obiektywną ocenę przyszłego pracownika oraz określenie poziomu jego zaangażowania na nowym stanowisku, na które aplikuje. Z reguły przez samych uczestników sesji metoda ta uznawana jest za bardziej sprawiedliwą. Wynika to przede wszystkim z samej konstrukcji sesji AC. Na Assesment Center wszyscy uczestnicy mają zagadnienia. Są oni także oceniani według takich samych kryteriów
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.