To bardzo ważne abyś przemyślał swoją decyzję przed wyborem kierunku studiów

Każdy, kto skończył niedawno studia jest teraz w zupełnie nowym świecie. Oto po dwudziestu czterech latach życia beztroskiego, kiedy rodzice za nas płacili, okazało się, że , że pasta do zębów nie pojawia się sama w łazience, że za wodę trzeba płacić, tak jak za mieszkanie i resztę rzeczy, o których wielu młodych ludzi do tej pory nie myślało.
studia
Naturalnie to nie do końca prawda. W dzisiejszych czasach liczni studenci pracują już na studiach.

Zaintrygował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to użyj strony (https://www.installgroup.pl/konstrukcje-stalowe), by poznać większą ilość pokrewnych wiadomości. Bez ociągania kliknij zatem ten link!

Chodzą do pracy wieczorami, aby mieć możliwość zapłacić za stancję, do tego koniecznym jest się dużo uczyć, a jeszcze do tego wszystkiego trzeba znaleźć czas na życie studenckie.

Sprawdź też

W jaki sposób znaleźć zatrudnienie w branży IT

programista w pracy
Bloger: Sylvain Kalache
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
IT jest dziedziną nader popularną w Polsce, specjaliści z branży nowych technologii raczej nie mają co narzekać na małą ilość pracy. W jaki sposób jednak takie propozycje odnaleźć i tym samym jak znaleźć takie, które spełnią nasze oczekiwania?


Zdarzają się jednak także tacy, którzy przez całe studia balują i dają jakoś radę podczas egzaminów a w chwili kiedy obronią już magisterkę są w ciężkim szoku, że muszą rozpocząć jakąś pracę, cały świat wywala im się do góry nogami.

Otrzymanie pracy nawet z dyplomem wyższej uczelni jest teraz dość trudne. Oczywiście jeśli ktoś ukończył bardzo dobry profil i rewelacyjnie się uczył, ma na swoim koncie sukcesy i praktyki w zawodzie, nie będzie miał problemów. Na ogół jedna młodzi ludzie tracą dużo czasu na studiach, zamiast się uczyć i pracować, wolą imprezować. Wynika to po trosze stąd, że dzisiaj na wyższe uczelnie dostają się właściwie wszyscy. Istnieje bardzo dużo placówek, również tych o niższym poziomie edukacji, często płatnych, które zarabiają na tym, że dzisiaj studia są podstawowym właściwie wykształceniem. Więcej na

studia
Bloger: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Tego typu osoby często po studiach nie pracują w zawodzie, pracują w nisko płatnych branżach. Odpowiedzialne i dobrze płatne zawody jak na przykład praca automatyk wymagają wyjątkowej znajomości tematu, wykształcenia i wiedzy, kto jej nie posiadł podczas studiów, będzie zmuszony się namęczyć, żeby znaleźć dobrą posadę. Przeglądając ogłoszenia praca tychy, czy nawet innych większych miast, okazuje się, że dużo mniej jest ogłoszeń na stanowiska prestiżowe. Zazwyczaj oferty takie tyczą tak zwanych prac prostych, ale niestety również o wiele gorzej płatnych.

Warto wybierając kierunek studiów pomyśleć o tym, jak wygląda sytuacja na rynku pracy oraz na ile sami jesteśmy w stanie się zmobilizować do nauki. Czasami zamiast zajmować komuś miejsce na studiach można zastanowić się nad znalezieniem pracy podobnej do tej, jaką będziemy wykonywać na pięć lat, nie marnując czasu na obijanie się, jeśli nie mamy zamiaru odnieść na studiach sukcesu, a przynajmniej o niego powalczyć.
2020/04/27, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.