Młode osoby po studiach stają dzisiaj przed trudnym wyborem

Młodzi absolwenci studiów stają dzisiaj przed niełatwym wyborem. Potrzebują z jednej strony znaleźć taką pracę, żeby móc jakoś przeżyć, z drugiej strony jednak wiele osób chciałoby poza normalną pensją mieć możliwość kształcić się w swoim zawodzie. W chwili obecnej znajduje się na rynku pracy wielu absolwentów pragnących odnaleźć się w nowej przestrzeni.
praca
Bloger: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
O ile w przypadku kierunków technicznych jest to możliwe, to już trudniej o to wśród absolwentów kierunków humanistycznych. U nas najczęściej nie zauważa się potencjałów płynących z pracy perspektywicznej. Nie rzadko najważniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie działania na cito, w tym momencie, nie traktujemy poważnie planowanie, nie dostrzegamy, że planowanie jest najistotniejszą siłą napędową nowych technologii.

Podejście humanistyczne daje możliwość realizacji jakiegoś zadania przy założeniu, że jego skutki będą zauważalne w postaci wieloletnich sukcesów. Najistotniejsze dzisiaj w w dobrze rozwiniętych krajach staje się planowanie. Istotne niezmiernie staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Wiąże się to z uniwersalizmem moralnym oraz przeświadczeniem, że wszelkie działania jakie popełniamy muszą posiadać skutki pozytywne dla wszystkich ludzi. Dalej


Sprawdź też

Musimy posiadać świadomość, że posiadamy najlepszych podwładnych

pracownicy firmy
Bloger: AFGE
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bez wątpienia nikogo nie należy przekonywać, iż zainteresowanie firmy, tak na krajowym, jak i na międzynarodowym rynku, w znacznej mierze zależy od tego, w jaki sposób swoje obowiązki sprawują jej podwładni. Dlatego właśnie dyrektorzy poszukują coraz to nowszych i jednocześnie lepszych sposobów na przeglądanie ich efektywności, lecz też i na motywowanie ich, tak żeby posiadać pewność, iż oni na pewno zaoferują z siebie wszystko.


praca
Bloger: Abd allah Foteih
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Trzeba edukować młodych ludzi i rozwijać na to, aby w najbliższych latach studenci potrafili planować przyszłościowo, troszcząc się o następne pokolenia, rozwijać podejście moralne, nie jedynie pragmatyczne. szkoda, że nie można tego zauważyć aktualnie w naszym kraju w polityce, czy też w działaniach kulturowych. Utyka bardzo mocno zarządzanie wszelkimi projektami. Ogromna ilość publicznej kasy marnuje się a ponadto znaczna większość tych pieniędzy nie da wymiernych efektów.

Taki stan rzeczy odzwierciedla się rownież trudną sytuacją na rynku pracy. Nie chcemy zatrudniać osoby, która stworzy spójny wizerunek placówek w jakimś mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiejkolwiek idei, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko niszczy się gospodarkę, ale też nie wspiera się idei ciągłego rozwoju. Ma to odbicie nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach Polski, oferty pracy cieszyn dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.
2018/06/22, 13:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.