Młode osoby po studiach stają dzisiaj przed trudnym wyborem

Młodzi absolwenci studiów stają dzisiaj przed niełatwym wyborem. Potrzebują z jednej strony znaleźć taką pracę, żeby móc jakoś przeżyć, z drugiej strony jednak wiele osób chciałoby poza normalną pensją mieć możliwość kształcić się w swoim zawodzie. W chwili obecnej znajduje się na rynku pracy wielu absolwentów pragnących odnaleźć się w nowej przestrzeni.
praca
Bloger: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
O ile w przypadku kierunków technicznych jest to możliwe, to już trudniej o to wśród absolwentów kierunków humanistycznych. U nas najczęściej nie zauważa się potencjałów płynących z pracy perspektywicznej. Nie rzadko najważniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie działania na cito, w tym momencie, nie traktujemy poważnie planowanie, nie dostrzegamy, że planowanie jest najistotniejszą siłą napędową nowych technologii.

Podejście humanistyczne daje możliwość realizacji jakiegoś zadania przy założeniu, że jego skutki będą zauważalne w postaci wieloletnich sukcesów. Najistotniejsze dzisiaj w w dobrze rozwiniętych krajach staje się planowanie. Istotne niezmiernie staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Wiąże się to z uniwersalizmem moralnym oraz przeświadczeniem, że wszelkie działania jakie popełniamy muszą posiadać skutki pozytywne dla wszystkich ludzi. Dalej


Sprawdź też

Interesująca technika na zdobywanie większej ilości klientów

karta lojalnościowa
Bloger: thomas lapperre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli prowadzisz swoją firmę, być może powinieneś pomyśleć nad wprowadzeniem w niej lepszych rozwiązań, które mogą zapewnić Ci więcej nowych klientów. Jeżeli zastanawiasz się nad dobrym sposobem, być może powinieneś rozważyć opcję wprowadzenia programów lojalnościowych dla Twoim klientów. Jeśli Twoja firma para się sprzedażą różnego rodzaju towarów, wówczas programy lojalnościowe b2b są naprawdę świetnym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że klient przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie uzyskuje kartę stałego klienta, na którą następnie może zbierać punkty przy każdych późniejszych zakupach.


praca
Bloger: Abd allah Foteih
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Trzeba edukować młodych ludzi i rozwijać na to, aby w najbliższych latach studenci potrafili planować przyszłościowo, troszcząc się o następne pokolenia, rozwijać podejście moralne, nie jedynie pragmatyczne. szkoda, że nie można tego zauważyć aktualnie w naszym kraju w polityce, czy też w działaniach kulturowych. Utyka bardzo mocno zarządzanie wszelkimi projektami. Ogromna ilość publicznej kasy marnuje się a ponadto znaczna większość tych pieniędzy nie da wymiernych efektów.

Taki stan rzeczy odzwierciedla się rownież trudną sytuacją na rynku pracy. Nie chcemy zatrudniać osoby, która stworzy spójny wizerunek placówek w jakimś mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiejkolwiek idei, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko niszczy się gospodarkę, ale też nie wspiera się idei ciągłego rozwoju. Ma to odbicie nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach Polski, oferty pracy cieszyn dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.
2018/06/22, 13:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.